دوشنبه 16 تیر 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9609104
  • 4 تیر 1399
  • 17:33
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
آزادی۴۰ مددجوی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان خبر داد:

آزادی۴۰ مددجوی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان از آزادی ۴۰ مددجوی جرایم غیرعمد واجد شرایط از زندان‌های استان با پیگیری رییس کل دادگستری و همراهی مدیرکل زندان‌های کرمان خبر داد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سید حجت‌الله موسوی‌قوام افزود: برای آزادی این افراد در مجموع ۴۲ میلیارد و ۶۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پرداخت شده است.
وی خاطرنشان کرد: برای آزادی این افراد ۲۷ میلیارد و ۷۴۴ میلیون تومان، گذشت و تخفیف بدهی شکات جلب شده و ۵۰۷ میلیون تومان نیز تسهیلات قرض‌الحسنۀ بانکی پرداخت شده است.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان ادامه داد: یک میلیارد و ۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض و ۶۲۴ میلیون تومان نیز از محل کمک‌های ویژۀ ستاد دیه کشور برای آزادی این افراد پرداخت شده است.
موسوی‌قوام تأکید کرد: تمام مددجویان آزادشده به‌مناسبت هفتۀ قوه قضاییه از محکومان مالی و مربوط به شهرستان‌های کرمان، جیرفت، شهربابک، بم، زرند، رفسنجان و بافت هستند.
وی یادآور شد: در سه ماهۀ نخست امسال با برگزاری پنج نشست هیئت امنای ستاد دیه، زمینۀ آزادی ۴۷ مددجوی جرایم غیرعمد با پرداخت یک میلیارد و ۸۵۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فراهم شده که از این تعداد ۴۰ نفر با پرداخت یک میلیارد و ۲۰۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از محل کمک‌های مردمی و خیران آزاد شده‌اند.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان افزود: در سه ماهۀ نخست امسال ۶۰ نفر از شکات مددجویان جرایم غیرعمد استان کرمان بیش از ۴۰ میلیارد تومان، گذشت و تخفیف بدهی داشته‌اند.
موسوی‌قوام بیان کرد: با برگزاری ۱۸ جشن گلریزان غیرحضوری و نیمه‌حضوری در سطح استان حدود ۱۱ میلیارد تومان تعهد خیران حاصل شده و تاکنون چهار میلیارد تومان از تعهد خیران وصول شده است.

 

15.6252