شنبه 30 تیر 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9606695
  • 19 خرداد 1397
  • 10:10
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
آزادی قدس مهم‌ترین خواسته آزادیخواهان جهان است

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا:

آزادی قدس مهم‌ترین خواسته آزادیخواهان جهان است

سرلشکر صفوی گفت: امروز پس از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و اقدام حکیمانه‌ی امام راحل، آزادی قدس به مهم‌ترین دغدغه و مساله‌ی اول آزادیخواهان جهان تبدیل شده است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سردار سرلشکر رحیم صفوی در آیین گرامیداشت روز قدس در مصلای امام علی(ع) کرمان افزود: اتحاد مسلمانان و ادامه‌ی جهاد مسلحانه بر ضد رژیم صهیونیستی تنها راه نجات قدس شریف است.

وی گفت: امروز شاهد بروز و ظهور مدلی جدیدی از همبستگی و همراهی با ملت مظلوم فلسطین هستیم که آثار شکست صهیونسیت‌ها را بیش‌تر آشکار می‌کند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به شکست‌های اخیر رژیم صهیونیستی از مبارزان فلسطینی تاکید کرد: این شکست‌ها نشان داد آرزوی تسلط بر سرزمین فلسطین خیالی باطل و پیروزی نزدیک است.

وی با بیان این‌که استان کرمان در دوران دفاع مقدس هزاران شهید و جانباز و آزاده تقدیم کرده است، افزود: همین تجربه‌ی ایران به مردم فلسطین، مبارزان یمنی و لبنانی انتقال یافته است.

سردار سرلشکر صفوی با اشاره به تفاوت روز قدس امسال با سال‌های گذشته گفت: شکست جریان‌های تکفیری و داعش، پیروزی حزب الله لبنان در انتخابات اخیر این کشور، همدستی حاکمان جدید عربستان با صهیونیست‌ها و حضور یک رئیس جمهوری کاملا صهیونیستی در راس دولت آمریکا از ویژگی‌های روز قدس امسال است.

وی بیان کرد: رئیس جمهوری آمریکا تصمیم خطرناک خود مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس شریف را که مخالف قعطنامه‌ها و قوانین بین‌المللی بوده را اجرا کرده است.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: معامله‌ی قرن و توطئه و فتنه‌ی جدید دولت آمریکا پایان بخشیدن به مساله‌ی فلسطین است و در این معامله برای نابودی حق مردم فلسطین تلاش می‌شود.

وی تصریح کرد: در این معامله چند روستای دور افتاده به دولت خودگردان به شرط خاموشی و برچیده شدن صدای مقاومت واگذار می‌شود، البته دولت خودگردان فلسطین هنوز واکنشی به این مساله نشان نداده است.

سردار سرلشکر صفوی با بیان این‌که آل سعود معامله قرن را پیش پای آمریکا گذاشته‌اند گفت: هیچ کدام از حکام سعودی به اندازه‌ی حکام فعلی به آرمان فلسطین خیانت نکرده‌اند.

وی گفت: راهپیمایی بازگشت، به عنوان راهبرد جدید به منظور درهم شکستن محاصره‌ی غزه در حال انجام است که ارتش صهیونیستی را منفعل ساخته است.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: ادامه این راهبرد باعث شده رژیم صهیونیستی با بمباران و موشک باران حدود 130 نفر را به شهادت برساند و هزاران نفر را نیز زخمی کند، اما حق بازگشت فلسطینیان مطابق با معاهدات و حقوق بین‌المللی وجود دارد.

سردار سرلشکر صفوی با اشاره به سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری گفت: ظالمان فلسطین شکست خواهند خورد و فلسطین به عنوان پاره‌ی تن اسلام بازگردانده خواهد شد و همانطور که رزمندگان و شهدا مسیر کربلا را باز کردند، شهدای مدافع حرم و انتفاضه راه قدس را باز خواهند کرد.

وی بیان کرد: محور قرار گرفتن مساله فلسطین در جهان اسلام، مسلح شدن مبارزان فلسطینی در سایر سرزمین‌های اشغالی، استفاده از طرفیت های دیپلماسی جهان اسلام، تحریم کالاهای آمریکایی، راه اندازی جنگ روانی بر ضد صهیونسیت‌ها در شبکه‌های اجتماعی و .. از جمله راهبردهای تاثیر گذار در پیروزی ملت مبارز فلسطین است.

 

امام جمعه کرمان هم در خطبه های نماز جمعه در شهر کرمان ضمن تقدیر از حضور پررنگ مردم در راهپیمایی روز قدس، گفت: این روز در اندیشه‌ی امام روز دفاع از مظلومیت است.

وی افزود: استکبار جهانی از رژیم غاصب و جعلی اسرائیل حمایت کرده تا اهداف شوم خود را که در مورد اسلام دنبال می‌کند توسط این رژیم منحوس محقق کند.

امام جمعه کرمان گفت: باید توجه داشته باشیم صهیونیسم بخشی از جامعه‌ی یهودی است که خودشان نیز با یهودی‌ها اختلاف دارند.

وی تاکید کرد: تا زمانی این غده‌ی سرطانی محو نشود اسلام روی آرامش را نخواهد دید و جهان اسلام صلح و امنیت نخواهد داشت و هر روز باید تعدادی از فرزندان اسلام را در رابطه با جنگ با رژیم جعلی اسرائیل از دست بدهیم.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی ادامه داد: این غده‌ی سرطانی در مقاطع مختلفی طغیان کرده و یکی از طغیان‌های آن حدود هفت دهه قبل بود و از آن روز کشتار وحشیانه را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: سال 1956 طغیان بعدی رژیم جعلی اسرائیل بود که در این زمان تلاش کردند کانال سوئز را اشغال کنند که البته موفق نشدند.

امام جمعه کرمان تصریح کرد: طغیان بعد رژیم جعلی اسرائیل سال 1967 بود و در این زمان جنگ 6 روزه با اعراب را راه انداختند و صحرای سینا و بخشی از غزه، سوریه و لبنان را اشغال و خاک کشور خود را چند برابر کردند.

وی ادامه داد: حدود 6 سال بعد، مصر و سوریه تلاش کردند بخشی از خاک خود را پس بگیرند و با این غده‌ی سرطانی درگیر شدند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان تاکید کرد: سال 2 هزار سال شکست اسرائیل به دست توانمند جریان رشید و شجاع مقاومت به محوریت حزب الله است.

وی تصریح کرد: اسرائیل در سال 2006 جنگ 33 روزه و در سال 2009جنگ 22 روزه را در کارنامه‌ی منحوس خود دارد و در این هفت دهه هر هشت سال یک جنگ راه انداخته است.

وی با طرح این سئوال که آیا با این غده‌ی سرطانی می‌توان سازش کرد؟ افزود: هر چه جلوتر می‌رویم چهره‌ی پشت پرده‌ی برخی از سران و حکام جهان اسلام به خصوص جهان عرب روشن می‌شود.

خطیب جمعه کرمان بیان کرد: امروز هیچ مسلمانی درگیری‌های اسرائیل و فلسطین را عربی نمی‌داند بلکه اسلامی می‌داند و این هنر امام راحل (ره) است و روز قدس اتکایی برای همین مهم است.

 

0