دوشنبه 16 تیر 1399
  • فرهنگ و هنر
  • شماره خبر: 9609103
  • 4 تیر 1399
  • 17:33
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
آغاز ثبت‌نام دوره‌های تابستانی کانون پرورش فکری از پنجم تیرماه

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خبر داد:

آغاز ثبت‌نام دوره‌های تابستانی کانون پرورش فکری از پنجم تیرماه

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان گفت: ثبت‌نام دوره‌های تابستانی این کانون در سراسر استان از پنجم تیرماه آغاز شده و تا پانزدهم این ماه ادامه دارد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محسن روحی افزود: با توجه به شیوع کرونا در کشور و محدودیت‌هایی که برای اوقات فراغت تابستان کودکان و نوجوانان ایجاد شده، مرحلۀ نخست سامانۀ مرکز مجازی کانون با هدف دسترسی آسان و ایمن خانواده‌های ایرانی و فارسی‌زبانان دنیا، پنجم تیرماه جاری رونمایی می‌شود.
وی یادآور شد: سامانۀ مرکز مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در شهریورماه سال‌جاری به‌صورت رسمی افتتاح شده و خدمات مختلفی از سوی این مرکز ارائه خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان افزود: فعالیت‌های تابستانی این سامانه شامل انواع دوره‌های فرهنگی، ادبی، هنری و مهارت‌های زندگی است که در سه سطح دوره‌های بدون محدودیت زمانی، کارگاه‌های زندۀ مجازی، انجمن‌های تخصصی و دوره‌های مهارت‌آموزی مراکز استانی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از پنجم تیرماه با مراجعه به نشانی kpf.ir خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

روحی با اعلام آغاز پذیرش اعضا در مراکز کانون پس از وقفه‌ای سه‌ماهه، گفت: بنا بر هماهنگی‌های انجام‌شده با مراجع دارای صلاحیت، مراکز کانون با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۱۵ تیرماه پذیرای متقاضیان حضور در مراکز کانون هستند و البته این روند در مناطق دارای شرایط خاص شیوع کرونا تابع تصمیم مقام‌های دارای صلاحیت استانی است.

وی خاطرنشان کرد: با افزایش فعالیت‌ها و کارگاه‌های تابستانی کانون از ۴۴ فعالیت به ۶۲ فعالیت، اعضای کانون می‌توانند از طیف گستردۀ دوره‌هایی مانند مهارت‌های ارتباطی تا انواع زیرمجموعه‌های هنرهای تجسمی، نمایش و تئاتر، شعر و داستان‌نویسی، پویانمایی، قصه‌گویی (فن بیان، زبان بدن، پرورش و پردازش متن)، عکاسی، نجوم و رباتیک بهره ببرند.
محسن روحی همچنین از ایجاد بستر لازم برای آموزش قصه‌گویی به متقاضیان بزرگ‌سال در مرکز مجازی کانون خبر داد.
 

 

15.6247