جمعه 20 تیر 1399
  • فرهنگ و هنر
  • شماره خبر: 9607947
  • 2 مرداد 1398
  • 08:45
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
آغاز مرمت باغ کلانتر کرمان با اعتبار 300 میلیون تومانی

معاون استاندار کرمان خبر داد:

آغاز مرمت باغ کلانتر کرمان با اعتبار 300 میلیون تومانی

مرمت و احیای باغ عمارت سالار کلانتر واقع در محله سرآسیاب کرمان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان آغاز شد.

به گزارش کرمان‌شهر آن‌لاین،عملیات مرمت و احیای باغ و عمارت تاریخی سالار کلانتر با حدود 140 سال قدمت صبح اول مرداد ماه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان و سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان آغاز شد.

سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در حاشیه آغاز مرمت این بنای تاریخی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه باغ سالار کلانتر به ثبت ملی رسیده است، عنوان کرد: این بنا در سال‌های گذشته وضعیت مناسبی نداشته و گذر زمان آسیب‌های زیادی به این اثر وارد کرده است.

وی ادامه داد: طی جلسات و پیگیری‌های متعددی که در این خصوص داشتیم در نهایت با همکاری و توافق متصرف، این ملک از امروز در اختیار دولت قرار گرفت تا براساس طرح میراث فرهنگی،‌مرمت و احیا شود.

معاون استاندار کرمان همچنین از تخصیص 300 میلیون تومان اعتبار از سوی میراث فرهنگی برای آغاز کار مرمت باغ سالار کلانتر خبر داد و افزود: مجموعه مدیرالملک که متولی این موقوفه هستند، برای ادامه کار مرمت بنا و مشارکت در هزینه‌های آن اعلام آمادگی کرده‌اند.

آیت‌اللهی موسوی بیان کرد: با مرمت این بنای تاریخی 140 ساله که پیش‌بینی یک ساله برای آن دیده شده، ضمن حفظ یک اثر ثبت ملی در استان، مکانی برای بازدید عموم و امور فرهنگی ایجاد می‌شود و رونق گردشگری منطقه را شاهد خواهیم بود.

15.6246