پنج شنبه 14 مهر 1401
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9609817
  • 22 شهریور 1401
  • 20:48
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
آماده‌سازی پردیسان قائم(عج) و گلزار شهدا برای اربعین حسینی(ع)

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد:

آماده‌سازی پردیسان قائم(عج) و گلزار شهدا برای اربعین حسینی(ع)

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان گفت: محدودۀ گلزار شهدا و مسیر زائران قبور مطهر شهیدان، به‌مناسبت اربعین حسینی(ع)، آماده‌سازی و ساماندهی می‌شود.

به گزارش کِرنا، یدالله علیزاده، با اشاره به اقدامات در حال انجام در محدودۀ گلزار شهدا و «پردیسان قائم(عج)» به‌مناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی گفت: هم‌اکنون، با نظارت نیروهای معاونت حوزه فضای سبز سازمان و به‌کارگیری روزانه ۱۵ تا ۲۰ نفر از مددجویان (زندان با کار) اقداماتی برای پاک‌سازی این مجموعه در حال انجام است.

وی افزود: طبق قرارداد منعقد شده با بنیاد تعاون زندانیان، برای پاک‌سازی و لایه‌روبی فضای بین درختان «پردیسان قائم(عج)» به‌منظور پیشگیری از آتش‌سوزی احتمالی و زیبایی فضای پردیسان، از مددجویان استفاده می‌شود.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، هدف از این اقدام را کمک به خانواده‌های مددجویان اعلام کرد و ادامه داد: تاکنون، ۲۰ هکتار از فضای «پردیسان قائم(عج)» با کمک مددجویان و ۳۰ هکتار دیگر، توسط نیروهای سازمان پاک‌سازی شده و آنچه باقی‌مانده، در حال انجام است.

وی از نصب ۱۵۰ عدد باکس گل سفالی در گلزار شهدا با کاشت گیاهانی مانند کامیس پاریس، شمعدانی، برگ بو، سروِ لاوسن و یاس هلندی، خبر داد و خاطرنشان کرد: 1000 گلدان گل فصلی از انواع گونه‌های داوودی، جعفری و گیاهان چندساله نیز در این محدوده کاشت شده است.

علیزاده به کاشت ۱۲۰۰ اصله از انواع گونه‌های رزماری و کاشت درخت‌چه و 100 اصله از انواع گونه‌های یاس هلندی، شمشاد وغیره در گلزار شهدا و پردیسان قائم(عج) اشاره کرد.

وی بازسازی ۲۰ چشمه سرویس بهداشتی سیار در مجموعه پردیسان قائم را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و خاطرنشان کرد: این تعداد سرویس بهداشتی در حال حاضر تکمیل و راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، افزود: امیدواریم با تلاش نیروهای سازمان، آماده‌سازی و کاشت مناسب گل‌وگیاه، پذیرای قدوم پاک زائرین اربعین حسینی باشیم.

15.6367