پنج شنبه 14 مهر 1401
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9609841
  • 28 شهریور 1401
  • 17:25
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
آمادگی شهرداری جهت برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل

شهردار کرمان در نشست با مدیرکل پدافند غیرعامل استان بیان کرد:

آمادگی شهرداری جهت برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل

شهردار کرمان گفت: شهرداری، امکان برگزاری رزمایش اطفای حریق در بازار کرمان جهت سنجش میزان آمادگی و قدرت عمل آتش‌نشانی در زمان بروز حادثه در بازار را دارد.

به گزارش کِرنا، سعید شعرباف، در جلسه با مدیرکل پدافند غیرعامل استان کرمان که با حضور محمدرضا عسکری، مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمان و به‌منظور برنامه‌ریزی هفتۀ پدافند غیرعامل تشکیل شد، با بیان اینکه موضوع بحران و پدافند غیرعامل، ساختار مشخصی در شهرداری دارد و مسایل مربوط به آن به‌صورت روزانه پیگیری می‌شود، افزود: مسایلی مانند سازه‌های ناایمن، سیلاب، فرونشست زمین و زلزله، به‌طور مرتب در حال بررسی است و نواقص و مشکلات موجود اعلام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری، امکان برگزاری رزمایش اطفای حریق در بازار کرمان جهت سنجش میزان آمادگی و قدرت عمل آتش‌نشانی در زمان بروز حادثه در بازار را دارد.

شهردار کرمان خاطرنشان کرد: ستاد پدافند غیرعامل جهت برنامه‌ریزی رزمایش و برنامه‌های شهرداری در هفتۀ پدافند غیرعامل در شهرداری کرمان تشکیل خواهد شد.

 

ضرورت آگاه‌سازی مردم نسبت به اهمیت پدافند غیرعامل

مدیرکل پدافند غیرعامل استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت باید ستاد پدافند غیرعامل به ریاست شهردار جهت برنامه‌ریزی هفته پدافند غیرعامل تشکیل شود، افزود: با همکاری شهرداری و استفاده از تبلیغات محیطی می‌توانیم مردم را نسبت به اهمیت پدافند غیرعامل و اقدامات انجام‌شده در این راستا آگاه کنیم.

پیمان سلاجقه، با اشاره به اینکه مطالعات پدافند غیرعامل شهر کرمان انجام شده، خاطرنشان کرد: دوازدهم آبان‌ماه به‌عنوان «پدافند شهری، شهر آماده و پایدار» نام‌گذاری شده که شهرداری کرمان نیز می‌تواند برنامه‌هایی به همین مناسبت داشته باشد.

0