یک شنبه 28 مرداد 1397
نسخه آزمایشی
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9606943
  • 13 مرداد 1397
  • 10:56
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
آموزش شهرشناسی به راننده‌های تاکسی

مدیرعامل تاکسیرانی خبر داد:

آموزش شهرشناسی به راننده‌های تاکسی

مدیرعامل تاکسیرانی کرمان از برگزاری دوره‌های آموزش شهرشناسی برای راننده‌های تاکسی درون‌شهری خبر داد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمد مهدی‌نژاد گفت: این دوره‌ی آموزشی در راستای شناخت هرچه بیش‌تر و بهتر راننده‌ها از مراکز مهم شهر ازجمله بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، مراکز دولتی یا تجاری، اماکن تاریخی و گردشگری و از همه مهم‌تر خیابان‌های شهر کرمان جهت خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که دوره‌های آموزشی در راستای ارتقای فرهنگ ترافیک و برخورد حرفه‌ای با مسافران و شهروندان، برای تمام راننده‌های متقاضی اخذ پروانه‌ی تاکسیرانی اجباری شده و در دستور کار این سازمان قرار گرفته است، گفت: دوره‌های آموزشی روزهای دوشنبه و چهارشنبه‌ی هرهفته بعد از ساعت اداری، توسط کارشناسان مربوط در محل سازمان تاکسیرانی برگزار می‌شود.

مدیر تاکسیرانی کرمان با تأکید بر اهمیت آموزش ویژه‌ی راننده‌های تاکسی گفت: تمام متقاضیان صدور یا تمدید پروانه‌ی تاکسیرانی، ملزم به دریافت گواهی شرکت در دوره‌ی آموزشی شهرشناسی و قوانین و مقررات حمل‌ونقل هستند.

مهدی‌نژاد با اشاره به این‌که یکی از برنامه‌های این سازمان برگزاری دوره‌های آموزشی به‌صورت مستمر در طول هفته و سال است، افزود: این آموزش‌ها شامل آشنایی با قوانین و مقررات و آیین‌نامه‌های انضباطی تاکسیرانان، شهرشناسی، اخلاق حرفه‌ای رانندگان ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری، قوانین و مقررات حمل مسافر درون‌شهری و رعایت حقوق شهروندی است.

وی هدف از برگزاری دوره‌های آموزشی را افزایش سطح کیفی و کمی خدمت‌رسانی به شهروندان و هم‌چنین ارتقای هویت، شأن و منزلت حرفه‌ی تاکسیرانی بیان کرد.

مریم ایرانمنش

31.2746