دوشنبه 16 تیر 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9609099
  • 3 تیر 1399
  • 15:28
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
اجرای صددرصدی نسخه الکترونیک در استان کرمان

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان اعلام کرد:

اجرای صددرصدی نسخه الکترونیک در استان کرمان

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: در استان‌های کرمان و کردستان نسخه الکترونیک به‌صورت صددرصدی پیاده شده و به‌منظور تقدیر از موسسات درمانی این دو استان، مطالبات داروخانه‌ها به‌روز پرداخت و تسویه شده است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمد جعفری سوم تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: بیش از یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر از جمعیت استان کرمان تحت پوشش بیمه‌ی سلامت هستند و بیش از ۱۳۰۰ موسسه‌ی درمانی به این جمعیت ارائه‌ی خدمت می‌کنند.

وی یادآور شد: ماهانه بیش از ۵۵ میلیارد تومان تعهد درمانی در قبال ارائه‌ی خدمات به بیماران در سطح استان داریم.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان بیان کرد: بیش از ۸۰ نقطه‌ی ارتباطی شامل دفاتر کارگزاری یا دفاتر پیشخوان با هدف افزایش سطح دسترسی مردم برای تعویض دفاتر بیمه ایجاد شده است.

جعفری خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا دفاتر بیمه به‌صورت نرم‌افزاری و بدون استفاده از لاشه‌ی دفترچه، تمدید اعتبار را انجام دادند و بیماران برای دریافت خدمات نیازی به مراجعه به دفاتر کارگزاری نداشتند.

وی افزود: اکنون نیز سازمان بیمه سلامت همین رویه را دارد و اعلام شده تا پایان سال‌جاری هیچ بیمه‌شده‌ای برای دریافت خدمات بیمه نیاز به مراجعه برای تعویض یا تمدید اعتبار دفترچه در ادارات شهرستانی و ... ندارد.

دبیر پروژه‌ی استقرار نسخه الکترونیک کشور اظهار کرد: روند اجرای طرح نسخه‌ی الکترونیک با شیوع کرونا تسریع شد و بیمه‌شدگان برای اطلاع از وضعیت بیمه‌ای خود می‌توانند با شماره‌گیری کد #۱۶۶۶* اقدام کنند.

جعفری بیان کرد: قواعد و دستورالعمل‌ها در طرح نسخه‌ی الکترونیک به نفع بیماران در حال تغییر است و بروکراسی‌های اداری در ارائه‌ی خدمات بیمه‌ای به حداقل ممکن رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون در سطح کشور قریب به ۹۰۰۰ مطب از ۱۷ هزار مطب به سامانه‌ی نسخه الکترونیک متصل شده‌اند و در قریب به ۴۰۰ شهرستان این طرح در حال اجراست.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان افزود: بیش از ۵۰ درصد از مطب‌های خصوصی سراسر کشور به سامانه‌ی نسخه الکترونیک متصل هستند و برنامه‌ریزی شده در نیمه‌ی نخست سال‌جاری مطب‌های بخش خصوصی در سراسر کشور به‌طور کامل به این سامانه متصل شوند.

جعفری اظهار کرد: در این راستا تفاهم‌نامه‌هایی با بیمه سلامت و وزارت بهداشت امضا شده و تاکید سازمان بیمه سلامت بر این است که تا هفته دولت کار به سرانجام برسد.

وی بیان کرد: در استان‌های کرمان و کردستان نسخه الکترونیک به‌صورت صددرصدی پیاده شده و به‌منظور تقدیر از موسسات درمانی این دو استان، مطالبات داروخانه‌ها به‌روز پرداخت و تسویه شده است در حالیکه بقیه‌ی استان‌ها حداقل پنج ماه عقب هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان ادامه داد: در بخش بستری و سرپایی استان آمار مراجعه‌ی مردم به مراکز درمانی به شدت کاهش پیدا کرده و در سه ماهه‌ی نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل قریب به ۴۰ درصد مراجعات مردم کاهش پیدا کرده که دلیل آن تعطیلات فروردین، شیوع کرونا و ماه رمضان بوده است.

78.1249