یک شنبه 19 مرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608331
  • 16 دی 1398
  • 18:51
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
اختصاص 150 دستگاه اتوبوس برای مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی

شهردار کرمان در ستاد بحران استان کرمان اعلام کرد:

اختصاص 150 دستگاه اتوبوس برای مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی

شهردار کرمان گفت: برای جابه‌جایی عزاداران از میدان شهدا تا گلزار شهدا 150 دستگاه اتوبوس در نظر گرفته‌ایم و برای ارائۀ خدمات بهتر نیاز به مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی داریم.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مهران عالم‌زاده در جلسۀ ستاد بحران استان که روز دوشنبه با موضوع تشییع پیکر مطهر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد، گفت: از دستگاه‌های اجرایی می‌خواهیم ماشین‌هایی که برای اعزام دارند را با راننده در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم بهتر خدمت‌رسانی کنیم زیرا با ۱۵۰ دستگاه نمی‌توانیم جابه‌جایی عزاداران را به نحو مطلوب انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: مناسب‌سازی فضای شهری از روز جمعه ۱۳ دی‌ماه آغاز شد و تا پایان امشب ادامه خواهد داشت؛ اما دستگاه‌های اداری استان در تبلیغات محیطی ضعیف عمل کرده‌اند و این زیبا نیست که همۀ تبلیغات به نام شهرداری باشد.

شهردار کرمان بیان کرد: نظافت شهر و گلزار شهدا از صبح جمعه به‌صورت مستمر ادامه دارد و مسیر تشییع و مراسم وداع (مصلی امام علی(ع)) نیز از روز جمعه تا بعد از مراسم به‌صورت دائم جارو و تمیز خواهد شد.

عالم‌زاده در خصوص اقدامات شهرداری برای تأمین پارکینگ خودروهای شرکت‌کنندگان در این مراسم گفت: برای پارکینگ خودروهای شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع این شهید سرافراز، زمین آستان قدس و آرمستان جدید را آماده کرده‌ایم تا بخشی از خودروها در این مکان‌ها پارک شوند، همچنین زمین‌های خالی اطراف خیابان شریعتی نیز در حال آماده‌سازی برای پارکینگ هستند.

وی ادامه داد: برای حمل و نقل عمومی مردم از میدان شهدا تا گلزار شهدا نیز ۱۵۰ دستگاه اتوبوس در نظر گرفته‌ایم که در این راستا از دستگاه‌های اجرایی می‌خواهیم ماشین‌هایی که برای اعزام دارند با راننده در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم بهتر خدمت‌رسانی کنیم زیرا با ۱۵۰ دستگاه نمی‌توان حمل و نقل این مراسم را به نحو مطلوب پوشش داد.

شهردار کرمان با بیان اینکه ایستگاه‌های آتش‌نشانی در حال آماده‌باش هستند و در این زمینه هیچ نگرانی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: اداره‌ها و سازمان‌هایی که سرویس‌های بهداشتی سیار مخزن‌دار دارند، در اختیار شهرداری قرار دهند تا در گلزار شهدای کرمان نصب شوند.

مدیرکل هواشناسی استان کرمان نیز در این جلسه گفت: فعالیت سامانۀ بارشی که چند روز پیش وارد استان شده و بارش‌های خوبی در سطح استان داشته، امروز در کرمان تمام می‌شود و شاید فردا در جنوب استان کرمان مقداری بارندگی داشته باشیم.

تورج جدیدی اعلام کرد: فردا دمای شهر کرمان به زیر صفر می‌رسد و لازم است افرادی که در این مراسم شرکت می‌کنند، لباس گرم بپوشند تا در مسیر به مشکلی برنخورند.

وی افزود: فردا در شهر کرمان بارش باران نخواهیم داشت.

0