سه شنبه 24 مهر 1397
نسخه آزمایشی
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9606957
  • 17 مرداد 1397
  • 08:48
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
ادای احترام شهردار کرمان به محمد دانشور، پیشکسوت فقید روزنامه‌نگاری کرمان

به مناسبت روز خبرنگار انجام گرفت؛

ادای احترام شهردار کرمان به محمد دانشور، پیشکسوت فقید روزنامه‌نگاری کرمان

شهردار کرمان به مناسبت روز خبرنگار، با حضور در بهشت زهرای کرمان و قرائت فاتحه و نثار گل بر مزار زنده‌یاد محمد دانشور، به این پیشکسوت فقید روزنامه‌نگاری کرمان ادای احترام کرد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، شهردار کرمان در حاشیه‌ی حضور در بهشت زهرای کرمان، زنده‌یاد حاج‌محمد دانشور را دارای کارنامه‌ا‌ی درخشان در حوزه‌ی خبر و اطلاع‌رسانی دانست و گفت: مرحوم دانشور، از مفاخر شهر و استان کرمان بود.

سیدمهران عالم‌زاده با بیان این‌که مطالب دلنشین و ارزنده‌ی مرحوم دانشور، سال‌های‌سال زینت‌بخش مطبوعات محلی و ملی ما بوده است، گفت: مرحوم محمد دانشور، نخستین خبرنگار رادیو کرمان بوده و عملاً نخستین خبرنگار رسانه‌ی ملی در استان کرمان محسوب می‌شود.

وی افزود: خدمات ارزنده‌ی آقای دانشور در طول بیش از سی‌سال خدمت در شهرداری کرمان، بُعد ارزشمند دیگری از شخصیت ایشان است که حتی پس از بازنشستگی (از سال 61 به بعد) نیز ادامه داشته است.

شهردار کرمان ادامه داد: مرحوم دانشور پس از بازنشستگی، در دوره‌های گوناگون مدیریت شهری، نقش مشاور امین و دلسوز را برای شهرداران پس از انقلاب شهر کرمان ایفا کرده است.

عالم‌زاده با بیان این‌که از زنده‌یاد دانشور، چند جلد کتاب ارزشمند در مورد تاریخ کرمان به‌جا مانده است، گفت: یکی از کتاب‌های ارزشمند ایشان نیز در سال 76 به‌عنوان کتاب سال کشور انتخاب شده است.

شهردار کرمان افزود: با توجه به زحمات ارزشمند و بی‌شائبه‌ی مرحوم دانشور -چه در کسوت مسئول روابط‌عمومی شهرداری کرمان و چه در حوزه‌ی مطبوعات و رسانه- لازم دیدم به‌عنوان شهردار کرمان، با اهدای گل و قرائت فاتحه، به روح بزرگ همکار فقیدم در شهرداری کرمان ادای احترام کنم.

عالم‌زاده هم‌چنین بیان کرد: برای زنده‌نگه‌داشتن نام ایشان و هم‌چنین بهره‌گیری جوانان علاقه‌مند در حوزه‌ی رسانه و تاریخ کرمان، برنامه‌هایی در دستور کار است که پس از جمع‌بندی این پیشنهادها با اعضای محترم شورای اسلامی شهر، به اطلاع مردم شریف کرمان خواهد رسید.

0