شنبه 3 اسفند 1398
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9608106
  • 10 مهر 1398
  • 11:43
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
ارائه خدمات متمرکز به شهروندان

مهندس دادگرپور در حاشیه جابه‌‌جایی واحدهای مختلف شهرداری کرمان به ساختمان جدید مطرح کرد

ارائه خدمات متمرکز به شهروندان

اشاره: جابه‌جایی واحدهای مختلف شهرداری کرمان به ساختمان جدید، موضوعی است که بارها ازسوی مدیران شهرداری مطرح و تاریخ‌های متعددی برای این جابه‌جایی و انتقال بیان شد، اما به هر حال با تلاش شهردار کرمان و سایر مدیران شهرداری، به‌ویژه مهندس رضا دادگرپور، معاون مالی و اقتصادی شهردار کرمان، انتقال واحدهای مختلف شهرداری کرمان به ساختمان جدید آغاز شد و اکنون، بسیاری از واحدها در این ساختمان مستقر شده‌اند. برای آگاهی از چگونگی استقرار واحدهای مختلف شهرداری در ساختمان جدید و این‌که کدام واحدها به این ساختمان انتقال یافته‌اند، با رضا دادگرپور، معاون مالی و اقتصادی شهردار کرمان گفت‌و‌گو کردیم.

جناب مهندس دادگرپور! غیر از واحدهایی که از شهرداری مرکز به ساختمان جدید منتقل شده‌اند، چه واحدهای دیگری در ساختمان جدید مستقر شده‌اند؟

با توجه به تأکید جناب شهردار مبنی بر جابه‌جایی هرچه سریع‌تر واحدهای شهرداری به ساختمان جدید، علاوه بر واحدهای مستقر در ستاد مرکزی شهرداری، معاونت فرهنگی اجتماعی، کمیسیون‌های ماده 100 و ماده 77، مدیریت بازرسی و مدیریت املاک و مستغلات، در ساختمان جدید مستقر شدند و بعد از آن هم، واحدهای ستاد مرکزی منتقل شدند که تاکنون، 90 درصد واحدهای ساختمان مرکزی شهرداری در ساختمان جدید مستقر شده‌اند؛ بقیۀ واحدها هم تا پایان همین هفته جابه‌جا خواهند شد و طی دو هفتۀ آینده، به‌طور کامل شهرداری در ساختمان جدید مستقر خواهد شد.

 

دلیل این‌که تلاش شد تا بیشتر واحدهای شهرداری در ساختمان جدید مستقر شوند، چیست؟

متمرکز کردن واحدها به این دلیل بود که به‌طور مثال اگر شهروندی، با مدیریت املاک و مستغلات کار داشته باشد، بخشی از کار او با معاونت مالی و اقتصادی نیز مرتبط است و یا مثلاً کار برخی افراد، پس از دستور آقای شهردار، به حوزۀ معاونت فرهنگی اجتماعی مربوط می‌شد؛ بنابراین، شهروندان باید مسیر شهرداری مرکز را تا سایر حوزه‌هایی که خارج از مجموعه بودند، طی می‌کردند که موجب معطلی و تلف‌شدن وقت مردم می‌شد، اما با متمرکز شدن تمام معاونت‌ها و واحدهای مربوط، این مشکل برطرف خواهد شد.

 

آیا هیچ‌یک از سازمان‌های زیرمجموعۀ شهرداری هم به ساختمان جدید منتقل خواهند شد؟

خیر، خوشبختانه تمام سازمان‌های شهرداری ساختمان ملکی دارند و در ساختمان‌های مربوط به خود مستقر هستند. فقط سازمان میادین که در کوچه سه خیابان فردوسی مستقر بود، به ساختمان ملکی شهرداری در کوچه 38 خیابان جهاد منتقل شده است.

 

جناب مهندس! با توجه به این‌که تمام واحدهای شهرداری در ساختمان جدید متمرکز می‌شوند، آیا در محدودۀ میدان شورا با کمبود پارکینگ مواجه نخواهیم شد؟

هم‌اکنون، دو طبقه پارکینگ در ضلع شمالی ساختمان جدید شهرداری در حال ساخت است که امیدواریم تا دوماه آینده تکمیل شوند؛ ضمن این‌که در میدان شورا و بولوار پلیس هم، جا برای پارک خودروها وجود دارد؛ بنابراین، امیدواریم با مشکل کمبود پارکینگ مواجه نشویم.

 

ظاهراً قرار است یک طرح ترافیکی هم در این محدوده اجرا شود...

بله، در این محدوده قرار است یک طرح ترافیکی اجرا شود؛ ضمن این‌که مطالعات پارک گردشگری، با یک طراحی بسیار خاص و ویژه، در محدودۀ پارک شورا توسط مشاور در حال انجام است که هر دو موضوع در حوزۀ معاونت حمل‌و‌نقل و امور زیربنایی در حال پیگیری است.

 

با توجه به نوع سازۀ ساختمان جدید شهرداری، بعضاً برخی افراد اشاره می‌کنند که سیستم سرمایش و گرمایش این ساختمان شهرداری با مشکل روبه‌روست، آیا مشکلات سرمایش و گرمایش این ساختمان برطرف خواهد شد؟

به این دلیل که سال گذشته آب در لوله‌های ایرکاندیشن (سیستم تهویۀ مطبوع) در جریان بوده و زمستان سال گذشته را با همین وضعیت گذراندیم، یک‌سری اشکالات در سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان به وجود آمده که به‌دنبال رفع مشکلات هستیم. البته سیستم تهویۀ مطبوع ساختمان شهرداری، گارانتی (تضمین کیفیت خدمات) دارد و تا هفتۀ آینده مشکلات حل خواهد شد.

 

آیا ساختمان جدید شهرداری به‌طور رسمی افتتاح خواهد شد؟

قطعاً افتتاح رسمی خواهیم داشت، اما هنوز زمان آن مشخص نیست. احتمالاً بعد از ماه صفر، ساختمان جدید شهرداری به‌‌طور رسمی افتتاح خواهد شد.

 

حرف آخر...

امکان دارد برخی از شهروندان به‌دلیل این‌که هنوز از جابه‌جایی واحدهای شهرداری به ساختمان جدید به آدرس میدان شورا، پارک شورا اطلاع ندارند، بعضاً به محل‌های قبلی‌ای که واحدهای شهرداری مستقر بوده‌اند، مراجعه ‌کنند و معطل ‌شوند که از شهروندان گرامی عذرخواهی می‌کنم.

هم‌چنین از همکاران محترم خود در شهرداری نیز تقاضا می‌کنم اشکالات و ایراداتی را که در ساختمان جدید وجود دارد