چهارشنبه 14 خرداد 1399
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9607716
  • 9 اردیبهشت 1398
  • 10:17
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
ارایۀ لوایح کارشناسی ازسوی شهرداری به شورا

در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان مطرح شد:

ارایۀ لوایح کارشناسی ازسوی شهرداری به شورا

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان شب گذشته با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست با بیان این‌که در سالی که گذشت، لوایح و پیشنهادهای شهرداری به شورا کارشناسی‌شده بود و به خوبی نیز اجرا شد، گفت: اعضای شورای اسلامی شهر نیز کارشناسانه وقت گذاشتند و همت کردند و تمام لوایح و پیشنهادهایی را که از شهرداری به شورا رسید، به دقت و علمی بررسی کردند.

محمد فرشاد افزود: شهرداری نیز در اجرای مصوبات شورا به موفقیت‌های قابل ملاحظه و نسبی دست یافته که جای تقدیر دارد.

وی به بازدید از پروژه‌های عمرانی فرودگاه کرمان اشاره کرد و گفت: ساخت باند جدید فرودگاه، توسعۀ ترمینال‌های فرودگاه و ارتقای ایمنی سطح فرودگاه، قابل توجه است.

رییس شورای اسلامی شهر کرمان با بیان این‌که مطلبی در رابطه با قطع درختان در فرودگاه منتشر شده بود، سوء‌تفاهمی است که رفع شد، گفت: خوشبختانه علاوه بر این‌که درختان فرودگاه قطع نشده، صدها اصله درخت دیگر نیز در فضای سبز فرودگاه کاشته شده است.

فرشاد بر تعامل شورای اسلامی شهر و شهرداری و فرودگاه استان نیز تأکید کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان نیز در این نشست با بیان این‌که حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کرمان در فرودگاه مایۀ دلگرمی بود، گفت: امیدواریم مسئولان با حضور و بازدید از پروژه‌‌های فرودگاه و ارائه نقطه‌نظرات خود، ما را در توسعۀ فرودگاه استان که ورودی مهمی از شهر است، یاری دهند.

قاسم‌زاده افزود: افراد مختلف از قشرهای گوناگون و با مسئولیت‌های مختلف مانند سرمایه‌گذاران و گردشگران از طریق فرودگاه به‌عنوان یکی از مبادی ورودی به شهر وارد می‌شوند؛ بنابراین، اگر در بدو ورود با مناظر، فضای سبز و ورودی‌ زیبایی روبه‌رو نشود، قضاوت خوبی در مورد شهر نخواهند داشت.

وی به جابه‌جایی حدود ۹۰ درخت کاج و سرو اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ۹۹ درصد این درختان که بین ۴ تا ۱۷ سال سن داشتند، بعد از جابه‌جایی در محل جدید، مجدد سبز شده‌اند.

رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست با تبریک روز شوراها، هفتۀ معلم، و روز کارگر گفت: از شهردار کرمان به‌دلیل برنامه‌های فرهنگی خوبی که از ابتدای سال‌جاری تاکنون در شهر در حال اجراست، تشکر می‌کنم.

زهرا ایرانمنش ادامه داد: امیدواریم با توجه به نزدیکی به ماه رمضان، برنامه‌های خوبی هم برای این ایام تدارک دیده شود.

وی به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی اشاره کرد و گفت: طی این پیشنهاد، در هفتۀ معلم، فرهنگیان و فرزندان آن‌ها از خدمات رفاهی و امکانات فرهنگی شهرداری مثل شهربازی و موزه حیاتی به‌طور رایگان استفاده خواهند کرد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست، با اشاره به ویژه‌برنامه گنج سی‌ساله که به مناسبت سی‌امین سالگرد تاسیس مرکز کرمان‌شناسی کرمان برگزار شد، گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان باید در راستای مسئولیت‌های اجتماعی که دارند، توجه بیشتری به هنرمندان کرمانی کرده و آن‌ها را به کشور معرفی کنند.

علی بهرامی ادامه داد: در مورد هنرمندان شهر مثل روح الله خالقی، سازندۀ آهنگ «ای ایران» کوتاهی کرده‌ایم و هنوز نتوانسته‌ایم کرمانی بودن وی را به همگان اعلام کنیم.

وی افزود: سرگرد سخایی نیز، خدمات زیاد و ارزنده‌ای برای کرمان انجام داده، ولی نامی از او در کرمان نیست؛ بنابراین، پیشنهاد می‌کنم دو خیابان به نام‌‌های استاد خالقی و سرگرد سخایی نام‌گذاری شود.

بهرامی هم‌چنین با بیان این‌که مسئولان صنایع ملی مس به‌دنبال تعطیل کردن تیم‌داری هستند، گفت: برای حمایت از ورزشکاران و ممانعت از این اقدام، با استاندار و دیگر مسئولان مذاکره کرده‌ایم تا مانع از این اقدام شوند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر کرمان افزود: شهرداری کرمان نیز در راستای مسئولیت اجتماعی و حمایت از ورزش، در روز برگزاری مسابقات تیم مس، همیشه پنج دستگاه اتوبوس برای تردد تماشاچیان و علاقه‌مندان و هم‌چنین ۲۰ بنر به هواداران باشگاه مس اختصاص داده است.

0