دوشنبه 16 تیر 1399
  • اقتصاد
  • شماره خبر: 9609092
  • 2 تیر 1399
  • 18:50
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
ارزش تولیدات کشاورزی و دامی استان ۴۵ هزار میلیارد تومان است

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان:

ارزش تولیدات کشاورزی و دامی استان ۴۵ هزار میلیارد تومان است

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: ارزش تولیدات کشاورزی و دامی استان کرمان ۴۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، عباس سعیدی روز دوشنبه در نشست کارگروه گیاه‌پزشکی استان کرمان با بیان اینکه کرم خراط، زنجره خرما و مگس میوه مدیترانه‌ای، مهم‌ترین آفات کشاورزی در استان هستند، افزود: ۱۷ هزار و ۱۰۰ هکتار از باغ‌های استان زیر کشت گردو قرار دارد و آفت کرم خراط در سال ۹۸ در باغ‌های شهرستان بافت گزارش شد که افزایش سطح زیر کشت گردو و کاهش نزولات جوی منجر به گسترش این آفت شده است.

وی تصریح کرد: در سال ۹۸ با مشارکت فرمانداری شهرستان بردسیر، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان و بسیج سازندگی، مبارزه با آفت کرم خراط در سطح ۳۵ هکتار در بیدخوان بردسیر انجام شد و در سال‌جاری نیز در سطح ۱۱۰ هکتار در شهرستان رابر مبارزه‌ی اصولی انجام می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان خاطرنشان کرد: هفت هزار هکتار از باغ‌های خرمای استان درگیر آفت زنجره هستند که برای مبارزه با این آفت، هر منطقه بلوک‌بندی و در هر بلوک یک کارشناس مستقر شده و برنامه‌ریزی لازم برای مقابله با آن در سال گذشته انجام شده است.

سعیدی ادامه داد: علاوه بر موارد ذکرشده، ملخ صحرایی نیز در دو شهرستان ریگان و ارزوئیه در سال گذشته در سطح ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار مشاهده و با آن مبارزه شده است.

وی بیان کرد: تاکنون در سطح ۷۵ هزار هکتار از اراضی استان، ملخ ردیابی شده و در سطح دو هزار و ۵۰۰ هکتار مبارزه صورت گرفته است.

 

0