یک شنبه 28 مرداد 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9606587
  • 24 اردیبهشت 1397
  • 19:09
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
استاندار کرمان برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد قول مساعد داد

استاندار کرمان برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد قول مساعد داد

استاندار کرمان برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد قول مساعد داد و گفت: تلاش می‌شود که در ماه مبارک رمضان امسال درصورت امکان تعدادی از مددجویان جرایم غیر عمد استان آزاد شوند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علیرضا رزم حسینی در دیدار با اعضای هیات مدیره ستاد دیه استان کرمان افزود: اسامی 11 موسسه در اختیار ستاد دیه قرار می‌گیرد تا اقدامات لازم برای آزاد کردن مددجویان جرایم غیرعمد انجام شود.
وی اقدامات ستاد دیه را اقدامی خیرخواهانه دانست و ادامه داد: ورود افراد به زندان‌ها برای خانواده‌های آن‌ها و برای جامعه خسارت‌های زیادی را به دنبال دارد و مشکلاتی نیز برای فرد زندانی به وجود می‌آورد.
رزم حسینی بر فرهن‌گسازی و پیشگیری از ورود مددجویان جرایم غیرعمد به زندان‌ها تاکید کرد و ادامه داد: باید اقدامات تخصصی برای جلوگیری از ورود مددجویان جرایم غیرعمد انجام شده و در کنار آن جشن‌های گلریزان نیز برگزار شود.
وی با اشاره به این مطلب که تاکنون 32 معین اقتصادی کار توسعه‌ی استان را بر عهده گرفته‌اند، بیان کرد: براساس فضای همدلی موجود در استان کرمان، سند کاربردی در حوزه‌ی فرهنگی و اجتماعی تهیه شده و مورد توجه و تائید سازمان اجتماعی کشور قرار گرفته و در حال شناسایی موسساتی هستیم که در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی به صورت متمرکز فعالیت کنند.
وی تصریح کرد: بخشی از اقدامات پیش‌گیرانه، با توسعه‌ی رفاه و رفع مشکلات اقتصادی محقق می‌شود و با ایجاد اشتغال از وقوع بسیاری از جرایم پیش‌گیری می‌شود.
در حال حاضر 307 مددجوی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان حضور دارند که برای آزادی آن‌ها به 6 میلیارد تومان نیاز است و ستاد دیه با استفاده از کمک‌های مردمی، کمک‌های ویژه‌ی ستاد دیه و تسهیلات بانکی برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اقدام می‌کند.

0