جمعه 4 خرداد 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9606567
  • 19 اردیبهشت 1397
  • 00:12
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
استان کرمان برای اجرای طرح ملی استعلام برخط احراز اصالت هویت آماده است

معاون استاندار کرمان:

استان کرمان برای اجرای طرح ملی استعلام برخط احراز اصالت هویت آماده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان گفت: زیرساخت حذف کپی از مدارک هویتی در استان کرمان فراهم است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، طرح ملی استعلام برخط احراز اصالت هویت بعد از ظهر سه‌شنبه به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیرکشور و ارتباط با استانداری‌های سراسر کشور، در سه استان پایلوت، خوزستان، سمنان و قم افتتاح شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان در حاشیه‌ی این آئین، از آمادگی استان کرمان برای اجرای این طرح خبر داد و افزود: زیرساخت حذف کپی از مدارک هویتی در استان کرمان فراهم است.

محمدجواد فدائی با تاکید بر لزوم تحقق دولت الکترونیک در جامعه در راستای حذف امور اداری به روش سنتی، افزود: سالانه میلیون‌ها برگ فتوکپی از شناسنامه و کارت ملی از مردم دریافت می‌شود که هم تهیه و هم نگه‌داری و امحای آن هزینه‌های زیادی دارد که با اجرای این طرح و با استعلام برخط هویت خدمت‌گیرندگان، هزینه‌های مردم و دستگاه‌ها به شدت کاهش پیدا می‌کند.

لازم به ذکر است؛ طی بخشنامه ای از سوی رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، طرح ملی احراز اصالت هویت برخط طی یک‌سال گذشته به صورت آزمایشی و با مشارکت نهاد ریاست جمهوری، سازمان ثبت احوال، وزارت کشور در سه استان پایلوت (خوزستان، قم و سمنان)، با هدف اصلاح نظام اداری، تحقق اهداف توسعه دولت الکترونیکی، استنادپذیری الکترونیکی، کمک به مقابله با جعل و فساد اداری، افزایش سلامت اداری و رضایت مندی عمومی اجرا و نتایج خوبی را به همراه داشت.

طی این طرح کلیه اداراتی که در بستر شبکه دولت به سامانه ثبت احوال وصل هستند استعلام افراد را به صورت برخط از طریق کدملی انجام می‌دهند که نیازی به دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی نیست و هزینه‌ای هم از مردم دریافت نمی‌شود.

یکی دیگر از مزیت های این طرح، یک‌نواختی و یک‌پارچگی اطلاعات است به گونه‌ای که اطلاعات به طور مستقیم از بانک اطلاعاتی آخرین آمار ثبتی یک فرد استخراج می‌شود  و با به دست آوردن اطلاعات از طریق کد ملی هیچ تناقضی بین داده‌ها وجود ندارد.

0