شنبه 3 اسفند 1398
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9608094
  • 3 مهر 1398
  • 14:41
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
اصلاح هندسی سه‌راهی شرف‌آباد؛ به‌زودی

شهردار کرمان خبر داد:

اصلاح هندسی سه‌راهی شرف‌آباد؛ به‌زودی

شهردار کرمان در نشست عمومی شورای اسلامی شهر با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: با آغاز سال جدید تحصیلی، مجموعه‌ای از خودروها و نیروهای آتش‌نشانی و هم‌چنین پاکبانان در مقابل مدارس شهر کرمان مستقر شده و با آینه و قرآن، از دانش‌آموزان استقبال کردند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سیدمهران عالم‌زاده هم‌چنین ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس افزود: باید به‌عنوان یک شهروند نسبت به شهدا ادای دین کرده و معتقدم شأن و جایگاه شهدا و خانواده‌های محترم آن‌ها در جامعه باید حفظ شود.

وی با اشاره به حذف کلمۀ شهید از تابلوی شهید دادبین اظهار داشت: با طرح این موضوع در فضای مجازی، به شهرداران مناطق ابلاغ شد ضمن بررسی تابلوهای معابر شهری، موارد مشابه را اصلاح کنند.

شهردار کرمان هم‌چنین از شهروندان خواست موارد این‌چنینی را به سامانه 137 شهرداری گزارش دهند.

عالم‌زاده از راه‌اندازی شهرداری ویژه بافت تاریخی خبر داد و خاطرنشان کرد: شهرداری ویژه بافت تاریخی، با استفاده از نیروهای دورن شهرداری راه‌اندازی شده که طی مراسم رسمی با حضور اعضای شورای شهر افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به انتقال مجموعه‌های کمیسیون‌های ماده 77، ماده 100، اداره رفاهی، مدیریت بارزسی، سازمان اموال و املاک، و کارگزینی، به ساختمان جدید شهرداری افزود: معاونت‌های شهرداری نیز به مرور به مکان مذکور منتقل شده و ساختمان جدید شهرداری تا چند روز آینده به‌طور رسمی افتتاح می‌شود.

 به گفته شهردار کرمان، سرعت اجرای پروژۀ تقاطع غیرهم‌سطح شهید الله‌دادی (سه‌راهی راه‌آهن) نسبت به زمان اعلام‌شده، مناسب بوده و طبق برنامۀ زمان‌بندی به بهره‌برداری خواهد رسید.

عالم‌زاده هم‌چنین از اصلاح هندسی سه‌راهی شرف‌آباد در قالب هم‌سطح‌سازی خبر داد و خاطرنشان کرد: این پروژه با هزینۀ کمتر از اجرای پل و تقاطع غیرهم‌سطح آغاز شده و طرح ترافیکی آن پس از اصلاح اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به تشکیل ستاد مناسب‌سازی معابر شهری در شهرداری کرمان گفت: در این ستاد که شهرداران مناطق نیز عضو هستند، در یک‌سال گذشته فضاهای جدید شهری مناسب‌سازی شده و معابر پرتردد معلولان در اولویت مناسب‌سازی قرار گرفته که رضایت نسبی معلولان را در پی داشته است.

شهردار کرمان با بیان این‌که محمدعلی جوشایی، منشاء اثرات فراوانی در حوزۀ فرهنگی و اجتماعی بوده است، گفت: پس از چندین‌بار استعفا ازسوی ایشان، وی به‌عنوان مشاور شهردار در امور فرهنگی و دبیر شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی شهرداری منصوب شد.

عالم‌زاده هم‌چنین از اصلاح و لکه‌گیری معابر منتهی به مساجد و تکایا خبر داد و خاطرنشان کرد: علاوه بر سیاه‌پوش کردن شهر در ایام محرم و صفر، خدمات مختلف عمرانی و فرهنگی به این مراکز، در اولویت کاری شهرداری قرار گرفته است.