شنبه 3 اسفند 1398
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9608015
  • 4 شهریور 1398
  • 13:26
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
اعتماد دوبارۀ شورای پنجم به هیأت رییسه

در نودوسومین نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان انجام گرفت؛

اعتماد دوبارۀ شورای پنجم به هیأت رییسه

نودوسومین نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، با انتخاب هیأت رییسه شورا برای یک‌سال آینده برگزار شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمد فرشاد، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست، ضمن تقدیر از قدم‌های مثبت شهردار کرمان در آبادانی شهر کرمان گفت: البته هنوز مطالباتی از شهروندان بر زمین مانده که اعضای شورای پنجم برای گام‌های بعدی توسعۀ شهر کرمان، هم‌چون گذشته، شهردار را یاری می‌کنند.

در ادامه، انتخابات هیأت رییسه برای یک‌سال آینده برگزار شد که با تکرار ترکیب هیأت رییسه، محمد فرشاد، با شش رأی موافق، یک رأی مخالف و سه رأی سفید، به‌عنوان رییس شورای اسلامی شهر کرمان انتخاب شد.

رامین ارجمند کرمانی نیز با شش رأی موافق و چهار رأی سفید، به‌عنوان نایب‌رییس شورا، علی خدادادی، با شش رأی موافق، یک رأی مخالف و سه رأی سفید، به‌عنوان منشی اول و سیدمحمدرضا معین‌زاده میرحسینی، با شش رأی موافق، یک رأی مخالف و سه رأی سفید، به‌عنوان خزانه‌دار انتخاب ‌شدند.

محمد فرشاد، رییس شورای اسلامی شهر کرمان با بیان این‌که شورای اسلامی شهر موضوع پنهانی ندارد، گفت: جلسات روزانه‌ای برای گفت‌وگوی اعضا و اعلام نظرات آن‌ها در محل خانه شهر شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به آرای علنی در انتخابات هیأت رییسه افزود: همۀ ما یک رأی و یک جایگاه مساوی داریم و مثل گذشته با همراهی و هم‌اندیشی، مسایل را پیش می‌بریم.

فرشاد با بیان این‌که در صورت عدم انتخاب هیأت رییسه، تصمیمات شورا وجاهت قانونی ندارد، تأکید کرد: به همین دلیل مجبوریم هیأت رییسه را در غیاب یکی از اعضای شورای شهر، جناب آقای چناریان انتخاب کنیم.

رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا نیز در نطق پیش از دستور با بیان این‌که اعضای شورا حُب پست نداشتند، گفت: هدف شورای پنجم، صرفاً خدمت‌گذاری است.

زهرا لری با اشاره به اجرای ناقص پروژۀ میدان شهدا (مشتاق) افزود: با توجه به بافت فرهنگی و اجتماعی اطراف میدان شهدا، ضروری است پایان بازسازی این میدان به‌عنوان برند شهر شش‌دروازه در دستور کار قرار گیرد.

هم‌چنین منصور ایرانمنش، عضو شورای اسلامی شهر کرمان، سرعت در اجرای پارکینگ‌های طبقاتی شهر کرمان را ضروری دانست و گفت: پیشنهاد می‌شود شهرداری کرمان با انتخاب مشاور، پروژه‌های این‌چنینی را آغاز کند.

وی افزایش کارشناسان رسمی دادگستری همکار با شهرداری را از اتفاق‌های مثبت این دوره دانست و گفت: بهتر است انتخاب این افراد که روال قانونی را طی کرده و رتبۀ لازم را کسب کرده‌اند، مورد بازنگری قرار گرفته و عدالت لازم در به‌کارگیری آن‌ها صورت گیرد.

ایرانمنش هم‌چنین با انتقاد از نارسایی‌ها در حوزۀ فضای سبز شهر کرمان گفت: به نظر می‌رسد شرکت‌های خصوصی، تخصص لازم را در زمینۀ حفظ و توسعۀ فضای سبز نداشتند و این برون‌سپاری، هزینه‌بر بوده و نیازمند آسیب‌شناسی است.

در ادامۀ نشست، فتح‌الله مؤیدی، رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا پیشنهاد داد: لیست اعضای شورا که در کمیسیون‌های مختلف حضور دارند، به نظر بقیۀ اعضا برسد.

محمدجواد کامیاب، رییس کمیسیون حمل‌ونقل و عمران شورای اسلامی شهر نیز با اشاره به تغییرات ترکیب شورای سازمان ترافیک، عمران و بازآفرینی شهری در چارت جدید شهرداری‌ها گفت: این شورا برای تولیدات سازمان عمران نرخ‌هایی تصویب کرده است.

وی افزود: در این راستا نرخ پیشنهادی 25 قلم از تولیدات، مورد موافقت کمیسیون حمل‌ونقل و عمران شورای شهر قرار گرفت که برای تصویب به بررسی بیشتر نیاز دارد.

علی‌اکبر مشرفی، عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز با بیان این‌که سازمان‌های تابعه شهرداری از مالیات معاف هستند، گفت: نرخ تولیدات این سازمان‌ها نباید نسبت به بازار آن بیشتر باشد.

وی هم‌چنین با اشاره به درخواست‌های مالی خیریه‌ها از شورا افزود: در این زمینه باید تعریفی از مؤسسات خیریه براساس هزینه‌کرد صددرصدی درآمد آن‌ها در امور خیر ارائه شود.

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورا با اشاره به برگشت دو نامۀ شورا از فرمانداری کرمان گفت: فرمانداری، نامۀ کاهش عوارض پسماند و خدمات ایمنی را به شورای شهر برگردانده که با اصرار بر مصوبه شورای شهر، نامه به شورای حل اختلاف ارسال شد.

سیدمحمدرضا معین‌‌زاده میرحسینی، رییس کمیسیون گردشگری و اصناف اظهار داشت: براساس قانون، شورای عالی استان‌ها مسئول استعلام این موضوع است که مقرر شد این نامه به شورای عالی استان‌ها ارسال شود.

وی با اشاره به نامه معاونت هماهنگی امور عمران