دوشنبه 22 مهر 1398
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607895
  • 12 تیر 1398
  • 11:55
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
افتتاح مرکز آموزشی و درمانی شهید باهنر کرمان با حضور وزیر بهداشت و استاندار کرمان

افتتاح مرکز آموزشی و درمانی شهید باهنر کرمان با حضور وزیر بهداشت و استاندار کرمان

در دومین روز از سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مرکز آموزش و درمانی شهید باهنر کرمان با 350 تخت جدید و با زیربنای 30 هزار مترمربع و هزینه کرد 400 میلیون تومان افتتاح شد.

به گزارش کرمان‌شهر آن لاین،‌ دکتر حمیدرضا رشیدی‌نژاد 11 تیرماه در مراسم افتتاح ساختمان جدید مرکز آموزشی درمانی شهید باهنر کرمان ‌اظهار کرد: پیشینه بیمارستان شهید باهنر کرمان به حدود 70 سال قبل برمی گردد که نخستین بیمارستان دولتی با عنوان مادر ساخته شد و در سال 28 با 80 تخت شروع به کار کرد.

وی با بیان اینکه به تدریج این مجموعه گسترش یافته و بعد از انقلاب به مجموعه تحت عنوان مرکز آموزشی درمانی شهد باهنر کرمان به دانشگاه علوم پزشکی کرمان پیوست تصریح کرد: به دلیل قدمت ساختمان و پراکندگی بخش های درمانی، سال 88 تصمیم به ساخت مجموعه جدید این بیمارستان گرفته شد که ساختمان جدید با 30 هزار مترمربع زیربنا احداث شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با هزینه اعتبار 400 میلیارد تومانی برای ساخت این ساختمان بیان کرد: کار احداث ساختمان جدید بیمارستان شهید باهنر با وقفه دو ساله مواجه شد و بعد از آن کار با شیب کند و آرامی انجام می شد و تا دو سال قبل 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و 30 درصد کار در دو سال گذشته انجام شد.

رشیدی نژاد در پایان خطاب به همکارانش افزود: بیمارستان جایی مقدس و کار ما تیمی است و باید عزت و کرامت بیمار را حفظ کنیم و مشارکت تک تک افراد را برای مدیریت بیمارستان نیاز داریم.

حجت الاسلام علی عارفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این مراسم اظهار کرد: توجه به بهداشت قبل از درمان مورد توجه وزارت بهداشت است که مطابق با دستورات دینی بوده و سلامت را افزایش داده و هزینه ها را کاهش می‌دهد.

وی در ادامه افزود: سرلوحه برنامه های دانشگاه علوم پزشکی کرمان با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه،‌اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است و تمام تلاش بر این است در حوزه های فرهنگی، آموزشی و درمانی نگاه به این بیانیه باشد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید بر اینکه برای پیشبرد این موضوع قطعا مدیریت جهادی و انقلابی نیاز است و مدیریت کنونی دانشگاه به حرکت انقلابی شهره است و می توانند در دستیابی به اهداف این بیانیه ایجاد امید کند بیان کرد: مدیریت کلان استان کرمان در کنار رییس دانشگاه علوم پزشکی می تواند برای سلامت استان کرمان امیدبخش باشد.

0