سه شنبه 24 مهر 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9606712
  • 21 خرداد 1397
  • 13:56
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
امکان دسترسی مودیان به پرونده مالیاتی با تلفن همراه

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان خبر داد:

امکان دسترسی مودیان به پرونده مالیاتی با تلفن همراه

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: سازمان امور مالیاتی کشور با طراحی نرم‌افزار گوشی‌های هوشمند امکان دسترسی مودیان به پرونده‌های مالیاتی با گوشی همراه را فراهم کرده است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با تأکید بر تکریم مودیان مالیاتی و تسهیل اطلاع‌رسانی، افزود: ستاد طرح جامع مالیاتی و مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات با بهره‌گیری از دانش و توان تخصصی نیروهای داخلی سازمان و استفاده از آخرین استانداردها و فنّاوری‌های هوشمند اقدام به طراحی نرم‌افزار گوشی‌های هوشمند کرده است.

محمد سلمانی افزود: با فراهم شدن امکان ورود و احراز هویت با اطلاعات کاربری ایجادشده در سامانه ثبت‌نام الکترونیک مودیان مالیاتی، هر مودی پس از تکمیل ثبت‌نام شماره اقتصادی خود دارای یک نام کاربری و کلمه عبور محرمانه است که می‌تواند از بسیاری از خدمات الکترونیک مالیاتی ازجمله نرم‌افزار هوشمند گوشی استفاده کند.

وی ادامه داد: نمایش یک پروفایل واحد در نرم‌افزار گوشی برای مودیان که بیش از یک نام کاربری دارند از دیگر مشخصات این سامانه است و چنان‌چه مودی با هرکدام از اطلاعات نام کاربری خود وارد نرم‌افزار هوشمند گوشی شود پروفایل مالیاتی کامل خود و اطلاعات سایر ثبت‌نام‌های خود را مشاهده می‌کند.

سلمانی خاطرنشان کرد: نمایش تمامی پرونده‌های ثبت نامی مودی به همراه اطلاعات آن‌ها ازجمله اطلاعات عمومی پرونده، وضعیت پرونده ثبت‌نام، اطلاعات پرونده مالیاتی متصل به ثبت‌نام، اعضا و شرکای ثبتی، پرداخت‌ها، قبوض الکترونیک پرداختی (وصول‌شده و نشده) و نمایش لیست اظهارنامه‌های ارسالی وی در طی سالیان گذشته ازجمله امکانات این نرم‌افزار است.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با اشاره به آگاهی از آخرین اخبار مالیاتی از طریق این سامانه گفت: نمایش لیست کلیه قبوض مالیاتی صادرشده برای مودی صرف‌نظر از قبوض الکترونیکی نیز امکان‌پذیر است.

وی افزود: ابلاغ الکترونیک از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار است که پس از نهایی سازی سامانه ابلاغ الکترونیک سازمان فعال خواهد شد؛ به‌نحوی‌که مودی به‌محض صدور برگه مالیاتی درگوشی خود یک پیام دریافت می‌کند و می‌تواند برگه ابلاغی خود را مشاهده کند.

سلمانی افزود : با توجه به ماهیت این نرم‌افزار مودی می‌تواند همواره و بدون نیاز به هیچ سیستم دیگری تنها در صورت اتصال به اینترنت از اطلاعات پرونده‌های مالیاتی خود به‌صورت 24 ساعته در هفته مطلع شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان امکان تعامل دوطرفه بین مودی و سازمان در یک کانال امن و پرسرعت را ازجمله امکانات بسیار مهم این نرم‌افزار دانست و خاطرنشان کرد: اعتراضات و شکایات و یا ارسال پیشنهاد‌ها و انتقادات مودیان ازجمله کاربردهای این سامانه است.

گفتنی است؛ با توجه به گستردگی بیش‌تر سیستم‌عامل اندروید در کشور، پروژه‌ی نرم‌افزار تلفن هوشمند در فاز نخست ویژه این سیستم‌عامل و در فاز بعدی ویژه سیستم‌عامل IOS طراحی خواهد شد و راهنمای الکترونیکی این نرم‌افزار در سامانه‌ای  به نشانی http://Msg.tax.gov.ir جهت بهره‌برداری قرار داده‌شده است.

زهرا نجفی

 

0