یک شنبه 29 اردیبهشت 1398
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9607500
  • 19 دی 1397
  • 17:14
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
انعقاد تفاهم‌نامۀ همکاری بین شهرداری‌های کرمان و شیراز برای برگزاری نکوداشت خواجو

شهردار کرمان در مراسم بزرگداشت خواجو در شیراز خبر داد:

انعقاد تفاهم‌نامۀ همکاری بین شهرداری‌های کرمان و شیراز برای برگزاری نکوداشت خواجو

شهردار کرمان به‌همراه رییس و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، در مراسم بزرگداشت خواجوی کرمانی در شهر شیراز حضور یافتند.

به گزارش کرمان‌آن‌لاین، شهردار کرمان در این مراسم با بیان این‌که امروز هویت فرهنگی ما می‌تواند باعث رشد و توسعۀ معماری و ساخت‌وساز شود، گفت: علاوه بر آن، معماری‌ای که نشأت گرفته از هویت فرهنگی ما باشد، می‌تواند باعث رشد و توسعۀ حوزۀ فرهنگی و اجتماعی سرزمین‌مان شود.

سیدمهران عالم‌زاده با تأکید بر این‌که ظرفیت‌های مشترکی بین شهرهای کرمان و شیراز وجود دارد که قطعاً متخصصان به آن توجه دارند، گفت: برگزاری مراسم بزرگداشت خواجوی کرمانی، ابتکار بسیار جالبی است که به همت شهرداری شیراز در راستای انعقاد تفاهم‌نامه با شهرداری کرمان برگزار شد.

وی در همین زمینه از مهندس اسکندرپور، شهردار شیراز تشکر کرد و از اعلام آمادگی کامل شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان برای استفاده از  ظرفیت‌های مشترک کرمان و شیراز خبر داد.

شهردار کرمان گفت: در خصوص چگونگی برگزاری آیین نکوداشت خواجوی کرمانی، با شهرداری شیراز تفاهم‌نامه‌ای مشترک خواهیم داشت تا به‌صورت سالانه یا دوسالانه، این مراسم در یکی از دو شهر کرمان و شیراز در قالب بزرگداشت خواجوی کرمانی برگزار شود.

عالم‌زاده اظهار امیدواری کرد در راستای توسعۀ تعاملات فرهنگی، یادمان‌ها و المان‌هایی از خواجوی کرمانی، سعدی و حافظ نیز در کرمان نصب شود و در سال‌های آتی همزمان با شیراز، شاهد برگزاری این‌گونه بزرگداشت‌ها در شهر کرمان باشیم.

وی توسعۀ فرهنگی را مبنای هر توسعه‌ای دانست و گفت: اگر بخواهیم به توسعه‌یافتگی برسیم، باید از توسعۀ فرهنگی و اجتماعی شروع کنیم.

گفتنی است؛ این مراسم با رونمایی از تمبر یادبود خواجوی کرمانی همراه بود.

15.6255