چهارشنبه 20 فروردین 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608732
  • 28 اسفند 1398
  • 15:40
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
اگر فردی با آگاهی از ابتلای خود به کوید19 در جامعه تردد کند، مجازات می‌شود

تا یک سال حبس در انتظار تهدیدکنندگان بهداشت عمومی

اگر فردی با آگاهی از ابتلای خود به کوید19 در جامعه تردد کند، مجازات می‌شود

سرپرست معاونت پیشگیری از وقوع جرم و امور فرهنگی و اجتماعی دادگستری استان کرمان گفت: طبق ماده‌ی ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی تا یک سال مجازات حبس برای تهدیدکنندگان بهداشت عمومی در نظر گرفته شده است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سید مهدی قویدل افزود: اگر فردی با علم و آگاهی از ابتلای خود به بیماری کوید 19 در سطح جامعه تردد کند، می‌تواند مشمول این مجازات باشد.
وی ادامه داد: برنامه‌های اجتماعی پیش‌گیرانه و اصلاحی زمانی به موفقیت می‌رسد که جامعه و محیط با آن شرایط سازگاری پیدا کند لذا ارتقای فرهنگ یک جامعه و افزایش آگاهی اجتماعی تأثیر فراوانی در کاهش آسیب‌ها دارد.
سرپرست معاونت پیشگیری از وقوع جرم و امور فرهنگی و اجتماعی دادگستری استان خاطرنشان کرد: شهروندان در کنار حقوق خود تکالیفی را نیز در برابر جامعه بر عهده دارند که در منشور حقوق شهروندی آمده است و اگر رعایت شود می‌توان به کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای حقوق شهروندی امیدوار شد.
قویدل افزود: در موقعیت کنونی و فضای حال حاضر کشور تک‌تک افراد جامعه وظیفه دارند نسبت به حفظ حقوق دیگران و سلامت افراد در جامعه اهتمام ویژه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: اقداماتی که موجب اخلال در نظم، آسایش و آرامش عمومی شود در قانون مجازات اسلامی جرم‌انگاری شده و مجازات‌هایی از قبیل سه ماه تا یک سال حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق را در پی خواهد داشت.

15.6246