یک شنبه 19 مرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608495
  • 16 بهمن 1398
  • 17:10
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
بازرسی از 257 واحد صنفی استان طی ده ماهۀ سال‌جاری

در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان بیان شد:

بازرسی از 257 واحد صنفی استان طی ده ماهۀ سال‌جاری

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: بازرسی‌ها از واحدهای صنفی طی 10 ماهۀ ابتدای امسال در کشور بیش از 140 هزار مورد بوده در حالیکه این آمار در استان 257مورد بوده است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مهدی حسینی‌نژاد در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان افزود: مجوزهای تمام انبارها و واحدها باید در سامانۀ انبارها ثبت شود تا به‌عنوان قاچاق کالا و احتکار به سیستم تعزیرات و دادگستری معرفی نشوند و این کار تاکنون به‌صورت کامل انجام نشده است.

وی با بیان اینکه طرح نظارتی تا پایان خردادماه ادامه دارد، گفت: کالاهای موجود در ۳۰ درصد واحدهای صنفی استان کرمان باید پایش شوند که برای این منظور ۱۱ دستگاه عضو کانون صنفی ازجمله بسیج، سپاه و نهادهای اطلاعاتی با ما همکاری می‌کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان افزود: این پایش‌ها موجب کشف کالاهای قاچاق در واحدهای صنفی استان خواهد شد.

 

مبارزه با قاچاق نیازمند مشارکت همۀ دستگاه‌های اجرایی استان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز در این نشست گفت: همۀ دستگاه‌های اجرایی استان باید با هم‌افزایی به حوزۀ مبارزه با قاچاق کالا و ارز ورود کنند زیرا این حوزه تنها مربوط به یک یا چند دستگاه نیست.

محمدصادق بصیری با تأکید بر ضرورت ارائه گزارش عملکرد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: دستگاه‌های متولی باید با ارائه گزارش‌ها، نقاط ضعف و قوت را اعلام کنند تا نقص‌ها جبران شود.

وی تصریح کرد: اینکه نام استان کرمان در رتبه‌بندی مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت‌محور کشور با هشت درصد در رتبه‌های پایین قرار گرفته به این معنا نیست که کاری انجام نشده، بلکه به علت ندادن گزارش از عملکرد دستگاه‌های متولی بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان خاطرنشان کرد: ورود داروهای تقلبی در زمان بروز بیماری‌های فراگیر شدت می‌گیرد و دستگاه‌های مربوطه باید جدی‌تر عمل کنند.

بصیری یادآور شد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان بم مناسب بوده اما در شهرستان‌های سیرجان و جیرفت نارضایتی‌هایی وجود داشت که به این جهت باید ریشۀ این تفاوت‌ها و مشکلات را شناسایی کنیم تا به‌صورت قانون درآید.

 

46.8757