چهارشنبه 2 خرداد 1403
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9611523
  • 22 اردیبهشت 1403
  • 15:55
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
باید با اجرای پروژه‌های فاخر، اتفاق‌های خوبی در شهر رقم بزنیم

شهردار کرمان در نشست شورای مدیران:

باید با اجرای پروژه‌های فاخر، اتفاق‌های خوبی در شهر رقم بزنیم

شهردار کرمان گفت: باید با کار جهادی و استفاده از همۀ ظرفیت‌ها و تخصص‌ها، برای آبادانی کرمان تلاش کنیم.

به گزارش کرنا، محسن تویسرکانی، صبح امروز 22 اردیبهشت‌ماه، در جلسه شورای مدیران شهرداری کرمان، که به منظور معرفی مشاور شهردار کرمان در امور عمرانی و شهرسازی، و مشاور شهردار در امور فرهنگی و اجتماعی و مدیر پروژه احیای محدوده قلاع دختر و اردشیر، و مدیر جدید حقوقی شهرداری کرمان برگزار شد، ضمن تبریک دهه کرامت افزود: امسال، باید به‌طور جدی و تمام‌وقت کار کنیم و به اوقات اداری محدود نباشیم.

وی با اشاره به استعفای «عبدالرضا شیخ‌شعاعی»، مدیرعامل پیشین سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان، گفت: با توجه به دلسوزی و توانی که ایشان دارند و در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، صاحب ایده هستند؛ به‌عنوان مشاور شهردار در امور فرهنگی و اجتماعی و مدیر پروژه احیای محدودۀ قلاع دختر و اردشیر منصوب می‌شوند.

شهردار کرمان، به استعفای محمود روح‌الامینی، مدیر پیشین حقوقی شهرداری نیز اشاره کرد و گفت: آقای «حمیدرضا محمدی»، مدیر منابع انسانی شهرداری که امتحان خوبی در مدت تصدی در منابع انسانی پس داده‌اند و ریل‌گذاری کرده‌اند، با حفظ سمت، متولی امور حقوقی هم خواهند بود.

تویسرکانی در ادامه، آقای «علی ضیاءالدینی» را هم به‌عنوان مشاور در امور عمرانی و شهرسازی شهردار کرمان معرفی کرد و گفت: آقای ضیاءالدینی، مدیری میدانی، متخصص، خوش‌فکر و اهل ایده است که از ایشان خواستیم به‌عنوان مشاور در امور عمرانی و شهرسازی، به ما کمک کنند.

شهردار کرمان، تلاش برای پیشرفت و آبادانی شهر را ضروری دانست و گفت: هنر شهردار و مدیران شهری این است که با انجام اقدامات فوق‌برنامه، برای آبادانی شهر به‌گونه‌ای تلاش کنند تا مردم متوجه تحول و تغییر در شهر بشوند.

وی با بیان اینکه اقداماتی مثل آسفالت، جدول‌گذاری و خط‌کشی معابر، وظیفۀ شهرداری است، گفت: امیدوارم به نقطه‌ای برسیم که با اقدامات فوق‌برنامه و اجرای پروژه‌های فاخر، اتفاق‌های خوبی در شهر کرمان رقم بزنیم.

شهردار کرمان افزود: افراد متخصص و توانمند زیادی در شهرداری کرمان داریم و همۀ نیروها، اهل فن و تخصص و باانگیزه پای کار هستند و امکانات خوبی هم داریم؛ البته در کنار این موارد، نقایصی هم وجود دارد که باید با کمک هم، آنها را حل کنیم.

تویسرکانی ادامه داد: باید با خرید ماشین‌آلات جدید، امکانات و ماشین‌آلات شهرداری به‌روز شود؛ ضمن اینکه سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری هم متعهد شده نسبت به اجرای یکی از تقاطع غیرهمسطح در سطح شهر کرمان اقدام کند تا نشان دهیم که با کمک هم می‌توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم.

مدیر پیشین حقوقی شهرداری کرمان نیز با تبریک ایام دهه کرامت گفت: مسئولیت‌ها، فرصتی موقتی است؛ مهم این است از این فرصت‌ها خوب استفاده کنیم.

محمود روح‌الامینی، تشکیل کارگروه حقوقی شهرداری کرمان، راه‌اندازی سامانه حقوقی و مشورت با قضات دیوان عالی کشور برای حل مشکلات را از اقدامات دورۀ مدیریتی خود دانست.

مشاور شهردار در امور فرهنگی و اجتماعی نیز در این نشست، با اشاره به نقش و وظایف شهرداری در حوزۀ‌ فرهنگی و اجتماعی، گفت: در نگاه بسیاری از شهروندان به‌خصوص در شهری مثل کرمان و در نگاه برخی از همکاران شهردای، هنوز وظایف شهرداری در حوزۀ فرهنگی اجتماعی، حداقلی است؛ در حالی که وظایف فرهنگی شهرداری‌های شهرهای بزرگ، حداکثری است که در این دوره سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به این سمت حرکت کرد.

عبدالرضا شیخ‌شعاعی افزود: سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری در دو سال اخیر، به همۀ مدیران شهر و برخی مدیران استان ثابت کرده که شهرداری در حوزۀ فرهنگی هرجا ورود کرده، از بسیاری ارگان‌های متولی فرهنگی و اجتماعی، مؤثرتر و قوی‌تر بوده است؛ بنابراین، باید تلاش کرد این روند به عقب باز نگردد.

مشاور شهردار کرمان در امور عمرانی و شهرسازی شهرداری کرمان نیز گفت: از شهردار کرمان که به من اعتماد کردند، تشکر می‌کنم.

علی ضیاءالدینی افزود: از زمانی که آقای تویسرکانی در این سمت فعالیت خود را در شهرداری کرمان شروع کردند، کارهای عمرانی زیاد و مشهودی در سطح شهر کرمان در حال انجام است که جای تقدیر دارد.

مشاور شهردار کرمان در امور عمرانی و شهرسازی شهرداری کرمان بیان کرد: آنچه در توان دارم، در حوزۀ عمرانی و شهرسازی شهرداری کرمان به‌کار خواهم گرفت تا کارها با انصاف و صداقت و بر طبق قانون انجام شود و خدمت‌گذار خوبی برای مردم باشیم.

در پایان طی احکامی جداگانه ازسوی محسن تویسرکانی، شهردار کرمان، علی ضیاءالدینی، به‌عنوان مشاور شهردار کرمان در امور عمرانی و شهرسازی، عبدالرضا شیخ‌شعاعی، به‌عنوان مشاور شهردار در امور فرهنگی و اجتماعی و مدیر پروژه احیای محدوده قلاع دختر و اردشیر و «حمیدرضا محمدی»، با حفظ سمت، به‌عنوان «سرپرست مدیریت حقوقی شهرداری کرمان» منصوب شد.

16.2721