جمعه 9 خرداد 1399
  • پلیس
  • شماره خبر: 9607734
  • 19 اردیبهشت 1398
  • 07:55
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
با تخلفات رانندگی در استان با جدیت برخورد می‌کنیم

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان تأکید کرد:

با تخلفات رانندگی در استان با جدیت برخورد می‌کنیم

رییس‌ پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان با اشاره به این‌که پلیس در زمینه برخورد با تخلفات رانندگی هیچ اغماضی نخواهد کرد، گفت: با تخلفات رانندگی در استان با جدیت برخورد می‌کنیم

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سرهنگ یوسف نجفی در جمع خبرنگاران افزود: در حوزۀ ترافیک مهم‌ترین‌ نکته، تخلفات رانندگی است و با مجموعه اقداماتی‌ که سال‌ گذشته در استان انجام شده، کرمان جزو استان‌هایی بوده که کاهش تلفات داشته است.

وی افزود: تصادفات منجر به فوت در شهر‌های استان در سال 96، ۲۳۶ مورد بوده که این آمار در سال گذشته با سه درصد کاهش به ۲۲۸ فقره رسیده است.

سرهنگ نجفی افزود: تعداد افراد کشته‌شده در سال ۹۶ در شهرهای استان نسبت به سال 96 معادل یک درصد کاهش داشته است.

وی با بیان این‌که 9682 فقره تصادفات منجر به جرح سال ۹۷ در شهرهای استان رخ داده است، گفت: بر اثر این تصادفات 11 هزار  729 نفر مجروح شده‌اند که تعداد تصادفات جرحی نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش داشته و تعداد مجروحان نیز نسبت به سال قبل چهار درصد افزایش داشته است.

رئیس ‌پلیس راهنمایی و رانندگی استان ‌کرمان گفت: در زمینۀ تلفات و تعداد جان‌باختگان در استان کرمان، شهرستان کرمان با ۱۰۸ نفر جان‌باخته بیشترین سهم را به خود اختصاص داده که حدود ۴۵ درصد فوتی‌ها را شامل می‌شود.

سرهنگ نجفی ادامه داد: از این‌ تعداد تلفات ۳۶ درصد مربوط عابران پیاده 35 درصد مربوط به راکبان و ترک‌نشین ‌موتورسیکلت‌ها بوده است.

وی بیان کرد: از لحاظ مناطق و محل‌ها ۴۷ درصد تصادفات منجر به فوت در معابر اصلی استان، ۲۱ درصد در بزرگراه‌ها، پنج درصد در میادین و ۲۷ درصد در سایر معابر شهرهای استان رخ داده است.

سرهنگ نجفی به بیشترین علل تصادفات در شهرهای استان کرمان اشاره کرد و افزود: ۲۲ درصد تصادفات به‌دلیل عدم رعایت حق تقدم، ۱۲ درصد عدم رعایت فاصله طولی مناسب، ۱۰ درصد عبور از چراغ قرمز، ۹ درصد عبور از خلاف ممنوع و مسیر‌های خلاف‌ جهت، ۲۱ درصد تجاوز از سرعت مطمئنه، هشت درصد انحراف به چپ مربوط به‌ مسیر‌های دوطرفه ۳۰ درصد به‌دلیل سایر علل رخ داده است.

رییس‌ پلیس راهنمایی و رانندگی استان‌کرمان گفت: شهر‌هایی که در سال ۹۷ تصادفات منجر به فوت افزایشی داشته‌اند، شامل شهرستان‌های بافت با چهار درصد، زرند با چهار درصد، کهنوج با شش درصد، رفسنجان با هفت درصد، جیرفت با هفت درصد، بم با ۹ درصد سیرجان با ۱۰ درصد بوده و شهرستان کرمان دو نفر نسبت به سال گذشته کاهش تصادفات منجر به فوت داشته است.

وی تأکید کرد: انضباط ترافیکی داخل شهر‌ها یکی از چالش‌های پلیس است و در این زمینه کنترل پلیسی پاسخ‌گو نخواهد بود و تنها فرهنگ‌سازی و همراه‌سازی مردم، یکی از راه‌حل‌های این مشکل است.

سرهنگ نجفی افزود: برای انصباط بخشی اولین تصمیم برگزاری مرتب شورای ترافیک استان بصورت ماهانه است تا مشکلات استان مطرح و تحلیل شود و راهکار ارائه شود.  

سرهنگ نجفی گفت: پلیس در زمینه برخورد با تخلفات راهنمایی و رانندگی هیچگونه اغماضی نخواهد کرد بخصوص تخلفات حادثه ساز  خط قرمز قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی خواهد بود و با تخلفات رانندگی با جدیت برخورد خواهیم کرد.

وی هم چنین تاکید کرد: گسترش اقدامات فرهنگی و آموزشی در دستور کار پلیس خواهد بودو ایمنی موتورسواران و عابرین پیاده در سال ۹۸ از اولویت‌های پلیس خواهد بود.

وی ادامه داد: برخورد بسیار جدی و قانون مندانه با تخلفات رانندگی همراه با رعایت حرمت شهروندان در سال جاری دنبال خواهیم کرد.

15.6455