دوشنبه 16 تیر 1399
  • اقتصاد
  • شماره خبر: 9609112
  • 5 تیر 1399
  • 19:47
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
بخشی از پول حاصل از مالیات اضافی باید به استان برگردد

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان:

بخشی از پول حاصل از مالیات اضافی باید به استان برگردد

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: در استان کرمان ۱۵۰۰ میلیارد تومان اضافه بر تکالیفی که دولت در بحث مالیات بر عهدۀ استان گذاشته بود، مالیات پرداخت شده سوال این است که چرا این پول نباید در خود استان خرج شود؟

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، شهباز حسن‌پور پنجم تیرماه در نشست مشترک هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و مجمع نمایندگان استان کرمان افزود: بخشی از پول حاصل از مالیات اضافی باید به خود استان برگردد اما تاکنون برگشت داده نشده و دولت باید پاسخگو باشد.

وی با ابراز تأسف از اینکه از ظرفیت بخش خصوصی و دولتی در استان کرمان به‌خوبی استفاده نشده، افزود: شرکت «شستا» بخشی از سرمایۀ استان کرمان را در اختیار دارد اما جای سوال است که این شرکت تاکنون چه کاری برای استان کرمان انجام داده و باید در این راستا بخش خصوصی و به‌ویژه اعضای اتاق بازرگانی مطالبه‌گری داشته باشند.

نمایندۀ مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احیای جادۀ ابریشم، وظیفه کرمانی‌هاست، خاطرنشان کرد: دولت‌ها ثابت کرده‌اند که کارآمد نیستند بنابراین نباید منتظر دولت باشیم و باید خودمان آستین بالا بزنیم.

 

مصوبۀ عدم صادرات خرما باعث شد صادرکنندگان را از پا درآورد

نمایندۀ مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت:  دست‌کاری قوانین، مردم را دچار مشکلات جدی می‌کند و با یک مصوبه مردم را به خاک سیاه می‌نشانیم. متاسفانه شاهد هستیم در شرایط تحریم‌ کشور به‌جای آنکه به دهان آمریکا بزنیم، با یک مصوبۀ اشتباه به دهان کشاورز خودمان می‌زنیم.

موسی غضنفرآبادی با اشاره به مصوبۀ عدم صادرات خرما در سال گذشته و متضرر شدن خرماداران سراسر کشور به‌ویژه شرق استان کرمان، بیان کرد: در حالی‌که رقابت در سطح دنیا ثانیه‌ای و دقیقه‌ای است، مصوبۀ عدم صادرات خرما در سال گذشته شاید باعث شد که دیگر صادرکننده نتواند بازار قبلی خود را به دست آورد.

وی تصریح کرد: برخی می‌خواهند سرمایه‌گذار را عمداً به زمین بزنند که باعث شده که سرمایه‌دار در کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری کند.

 

0