پنج شنبه 11 خرداد 1402
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9610459
  • 23 اردیبهشت 1402
  • 18:49
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
برای ترویج «فرهنگ حج‌وزیارت» با اداره حج‌وزیارت استان همکاری می‌کنیم

شهردار کرمان:

برای ترویج «فرهنگ حج‌وزیارت» با اداره حج‌وزیارت استان همکاری می‌کنیم

شهردار کرمان گفت: برای ترویج «فرهنگ حج‌وزیارت» آماده همکاری با اداره‌کل حج‌وزیارت استان کرمان هستیم.

به‌ گزارش کرنا، سعید شعرباف، در دیدار با مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در سازمان حج‌وزیارت استان کرمان، مدیرکل حج‌وزیارت استان کرمان و برخی دیگر از مسئولان این اداره‌کل در محل شهرداری کرمان، افزود: به‌منظور ترویج فرهنگ حج و عطرآگین‌کردن فضای شهر به بوی معنوی حرم امن الهی و حرم مطهر نبوی، آماده همکاری با حج‌وزیارت استان کرمان برای هرچه بهتر برگزارشدن هفته حج هستیم. 

وی افزود: شهرداری کرمان در ترویج امور مذهبی و فرهنگی در کنار سایر وظایف خود تلاش می‌کند و در این راستا به‌طور میانگین، هر دوماه یک‌بار، ۵۰ تا ۷۰ نفر از نیروهای کارگری خود را برای بازسازی عتبات عالیات به کربلای معلی و سامرا می‌فرستد.

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت استان کرمان نیز در این دیدار گفت: حضرت فاطمه‌زهرا(س) در مورد حج می‌فرمایند: «حج باعث قوام دین است»؛ یعنی باعث شدت‌بخشیدن به مسایل دینی است که درنهایت موجب ایستادگی و قوام دین می‌شود. 

حجت‌الاسلام سازندگی، با بیان اینکه در آستانه فرارسیدن هفته حج هستیم، افزود: فریضه «حج»، یکی از مسایلی است که در بین مردم به‌خوبی شناخته شده، ولی یکی از آنچه که تعریف و تشریح نشده، مناسب «هفته حج» و مناسبت‌های پیرامون آن ایام است. 

وی ادامه داد: با اینکه در مورد برخی مناسبت‌ها و هفته‌های مناسبتی، خیلی از مردم آگاهی کامل دارند، اما در مورد مناسبت هفته حج، آگاهی کاملی ندارند و به‌همین دلیل باید با اطلاع‌رسانی درخصوص ایام این هفته و کارهایی که انجام می‌شود، آگاهی مردم را بالا برد.

حجت‌الاسلام سازندگی، با اشاره به شعار امسال هفته حج، تحت عنوان «تحول قرآنی، هم‌گرایی اسلامی و حمایت از مسجدالاقصی»، در راستای همکاری‌های قبلی، خواستار همکاری شهرداری کرمان، در زمینه اطلاع‌رسانی درخصوص هفته حج شد.

15.629