جمعه 22 فروردین 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608350
  • 22 دی 1398
  • 17:19
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
برق ۲۶ روستا قطع است و56 روستا در محاصرۀ برف هستند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان:

برق ۲۶ روستا قطع است و56 روستا در محاصرۀ برف هستند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: با وجود تلاش‌های صورت‌گرفته، راه ارتباطی ۲۹۹ روستا همچنان بسته است و برق ۲۶ روستا نیز هنوز وصل نشده است.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مجید سعیدی افزود: ۹۶ روستا در حال حاضر در محاصرۀ سیلاب هستند و ۵۶ روستا را برف محاصره کرده است.
وی بیان کرد: راه ارتباطی ۳۶۳ روستا در ۹ شهرستان بافت، رابر، قلعه‌گنج، رودبار جنوب، منوجان، ریگان، کرمان، رابر و جیرفت به‌دلیل بارش برف و باران تا شب گذشته بسته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان ادامه داد: تلاش برای بازگشایی این محورها ادامه دارد و با وجود بازگشایی راه برخی روستاها هنوز راه ارتباطی ۲۹۹ روستای کرمان بسته است.
سعیدی با اشاره به اینکه هوای استان کرمان در چند روز اخیر به‌شدت زمستانی شده است، افزود: ۹۵ روستای استان کرمان در محاصرۀ سیلاب و ۵۶ روستا در محاصرۀ برف قرار دارند.
وی به قطع برق ۱۰۰ روستای استان به‌دلیل بارش برف و باران طی روز گذشته اشاره کرد و افزود: با توجه به تلاش مأموران ادارۀ برق برای وصل کردن برق این روستاها اکنون فقط برق ۲۶ روستا قطع است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان یادآور شد: بارش برف و باران و جاری شدن سیلاب خسارت زیادی به بخش‌های کشاورزی، راه، برق و امور زیرساختی استان کرمان وارد کرده است.
سعیدی بیان کرد: خطوط انتقال برق، جاده‌ها و برخی بناها به‌دلیل بارش نزولات جوی دچار خسارت شده‌اند و مسئولان ذیربط در حال برآورد خسارات هستند.
وی همچنین از مسدود بودن محورهای ارتباطی قلعه‌گنج به رمشک و رودبار جنوب به ایرانشهر به‌دلیل جریان شدید سیلاب‌ها خبر داد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان یادآور شد: کاهش دما از شب گذشته در نیمۀ شمالی کرمان آغاز شده و امروز به نیمۀ جنوبی استان می‌رسد.
سعیدی از گلخانه‌داران، کشاورزان و دامداران خواست تمهیدات لازم را برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به محصولات خود را بیندیشند.

فهیمه رضاقلی

0