شنبه 30 تیر 1397
نسخه آزمایشی
  • فرهنگ و هنر
  • شماره خبر: 9605654
  • 16 آبان 1396
  • 12:47
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
برنامه‌های بيست‌وپنجمين هفته‌ي کتاب تشریح شد

برنامه‌های بيست‌وپنجمين هفته‌ي کتاب تشریح شد

مديرکل فرهنگ وارشاد اسلامي استان کرمان گفت: بيست‌وپنجمين هفته‌ي کتاب جمهوري اسلامي با عنوان «آينده‌ي روشن با خانواده‌ي کتابخوان» از 20 تا 26 آبان‌ماه برگزار مي‌شود.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمدرضا عليزاده در جلسه‌ي خبري که صبح امروز به مناسبت بيست‌وپنجمين هفته‌ي کتاب جمهوري اسلامي برگزار شد، به تشريح برنامه‌هاي اين هفته پرداخت و گفت: کتاب و فضاي مجازي، کتاب و جامعه‌ي دانشگاهي، کتاب کودک و نوجوان و کتاب‌خواني و کتاب‌دار، ازجمله عناوين برنامه‌هاي تدارک ديده‌شده درروزهاي هفته‌ی کتاب است که به اين مجموعه مي‌توان عناوين ديگري چون ناشران، کتاب‌فروشان و اقتصاد مقاومتي، کتاب حياط طيبه و انقلاب اسلامي را نيز اضافه کرد.

وي هدف از برگزاري هفته‌ي کتاب را ترويج فرهنگ کتابخواني نزد خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان ذکر کرد و افزود: در اين رابطه با دستگاه‌هاي فرهنگي نيز تعامل داشته‌ايم تا بتوانيم زمينه را براي ترويج فرهنگ کتاب‌خواني فراهم کنيم.

عليزاده خاطرنشان کرد: دراين رابطه 20 دستگاه فرهنگي برنامه‌هاي خود را در اين هفته ارايه کرده‌اند و 15 عنوان برنامه توسط دستگاه‌هاي فرهنگي اجرا مي‌شود.

وي فعاليت‌هاي اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را در سه بخش نظارتي، تبليغي و ترويجي ذکر کرد و گفت: صدور پروانه‌ي نشر براي ناشران و صدور کارت اهل قلم، خريد کتاب از ناشران و برپايي نمايشگاه کتاب در شهرستان‌هاي استان، ازجمله برنامه‌هاي نظارتي است که از ديگر موارد مي‌توان به پرداخت يارانه‌ی نشر و اعطای تسهيلات براي نوسازي کتاب‌فروشي‌ها اشاره کرد.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان برگزاري هفته‌ي کتاب و تجليل از ناشران را ازجمله برنامه‌هاي تبليغي ذکر و خاطرنشان کرد: بيست‌ودومين دوره‌ی انتخاب کتاب سال در روز خواجو برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به انتخاب شهر پايتخت کتاب ايران افزود: شهرهاي بم، کرمان و رفسنجان براي اين منظور نامزد شده‌اند.

مهديه جعفري

0