چهارشنبه 18 تیر 1399
  • فرهنگ و هنر
  • شماره خبر: 9607642
  • 11 اسفند 1397
  • 19:02
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
بر کرانه آینه

«احمدرضا احمدی» در «جُنگ هنر مس»؛

بر کرانه آینه

شماره یازدهم فصل‌نامه فرهنگی‌هنری «جُنگ هنر مس» منتشر شده است.

 

 

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، این شماره مجله، ویژه‌نامه‌ای برای «احمدرضا احمدی» شاعر معاصر است که در  ۲۰۸ صفحه به چاپ رسیده است.

در این ویژه‌نامه که با عنوان «بر کرانه آینه» انتشار یافته، آثار و نوشته‌هایی از: مسعود کیمیایی، آیدین آغداشلو، علی خسروی، علی میرزایی، ناهید طباطبایی، علی‌اصغر سیدآبادی، علیرضا هاشمی‌نژاد، مجید نیک‌پور، مسعود مجاوری آگاه، علیرضا محمودی، راشین خیریه، مرتضی کاردر، مجاهد غلامی، و... دیده می‌شود.

در بخشی از یادداشت «مجتبی احمدی» سردبیر مجله درباره این ویژه‌نامه آمده است: «احمدرضا احمدی، یک آدم چندضلعی است. ما در این شماره مجله، برخلاف شماره‌های پیشین، تنها یک فصل داریم؛ «فصل شعر»، که ویژه‌نامه‌ای برای اوست. اما در همین فصل شعر، سخن از کار فرهنگی و داستان و موسیقی و سینما و نقاشی و ادبیات کودک‌ونوجوان هم به میان آمده؛ چون احمدرضا، یک آدم چندضلعی است. پس بدیهی است که در یک ویژه‌نامه ۲۰۰صفحه‌ای هم، به همه اضلاع کارنامه او، چنان‌که شایسته نامش باشد، نمی‌توان پرداخت. پیش‌تر، بیشتر به شعر احمدرضا پرداخته‌اند؛ در ویژه‌نامه‌ها و کتاب‌هایی که هست. ما هم البته، قدری به شعر او، یعنی مهم‌ترین صفحات این کارنامه پنجاه‌وچندساله، پرداخته‌ایم و ضمنا کوشیده‌ایم به قدر توان، صفحات دیگر را نیز ورق بزنیم.»

 

صدای شاعر، ضمیمه مجله

شماره یازدهم «جُنگ هنر مس»، ویژه‌نامه «احمدرضا احمدی»، با ضمیمه‌ای ویژه نیز همراه است. یک آلبوم صوتی با عنوان «در بهار تو را صدا کردم»، به‌همراه مجله عرضه شده است که گزیده‌ای از شعرهای احمدرضا احمدی در حال‌وهوای بهار و با صدای اوست. آهنگ‌سازی آلبوم را «عماد توحیدی» برعهده داشته است. این آلبوم که به‌عنوان اولین اثر از مجموعه «جُنگ صدا» تولید و در قالب ضمیمه مجله، منتشر شده، قرار است در بهار سال آینده به صورت آلبومی مستقل نیز، عرضه شود.

**

گفتنی است؛ شماره یازدهم فصل‌نامه «جُنگ هنر مس» (با تاریخ زمستان ۱۳۹۷) در کتاب‌فروشی‌های معتبر عرضه خواهد شد. «سیدعلی میرافضلی» مدیرمسئول و «مجتبی احمدی» سردبیر این فصل‌نامه فرهنگی‌هنری هستند.

0