چهارشنبه 29 دی 1400
  • جامعه
  • شماره خبر: 9609344
  • 5 شهریور 1399
  • 16:53
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
بهره‌برداری از ۳۷۷ پروژۀ دولتی در استان در هفتۀ دولت

استاندار کرمان اعلام کرد:

بهره‌برداری از ۳۷۷ پروژۀ دولتی در استان در هفتۀ دولت

استاندار کرمان گفت: امسال در هفتۀ دولت ۳۷۷ پروژۀ دولتی با اعتباری بالغ بر ۱۵۹۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار کرمان گفت: امسال در هفتۀ دولت ۳۷۷ پروژۀ دولتی با اعتباری بالغ بر ۱۵۹۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمدجواد فدایی، پنجم شهریورماه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان به مناسبت هفته دولت افزود: در سال گذشته ۵۳۱ میلیارد تومان پروژۀ دولتی در سطح استان افتتاح شد و در سال‌جاری میزان سرمایه‌گذاری پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت سه برابر شده که نشان می‌دهد فعالیت خوبی در استان صورت گرفته است. 
وی بیان‌ کرد: طی سال گذشته ۶۵۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهری در استان کرمان آمادۀ بهره‌برداری شد؛ ضمن آنکه از تعهد ساخت پنج هزار واحد بنیاد مسکن برای محرومان در راستای مصوبۀ سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به جنوب کرمان،  هزار واحد باقی مانده است.
استاندار کرمان یادآور شد: رقم سرمایه‌گذاری بخشی از این واحدهای مسکونی ۳۱۸ میلیارد تومان بوده که ۲۵۰ میلیارد تومان آن از محل تسهیلات ارزان‌قیمت بوده است.
فدایی افزود: یکی از پروژه‌هایی که بخشی از آن آمادۀ بهره‌برداری است، رفع مشکلات خط آهن کرمان – تهران در منطقۀ سیریز است که مرمت این بخش با هزینۀ ۳۰ میلیارد تومان انجام شده و هشت کیلومتر آن در هفتۀ دولت به بهره‌برداری خواهد رسید، بخش دیگر آن نیز در دست اجراست.
وی یادآور شد: امسال در هفتۀ دولت، پروژۀ تجهیز شهرها و جاده‌های استان به سامانۀ پایش تصویری به بهره‌برداری می‌رسد که این سامانه برای ترافیک و امنیت جاده‌ها لازم‌الاجرا بود.
استاندار کرمان بیان کرد: سال گذشته در شهر کرمان ۲۵ دوربین فعال داشتیم که تا پایان سال ۹۸ تعداد دوربین‌ها به ۴۷۰ مورد افزایش یافت و قصد داریم این دوربین‌ها را به ۹۰۰ عدد برسانیم.
فدایی ادامه داد: در صورت تکمیل دوربین‌های پایش تصویری، شهر کرمان تحت پوشش کامل تصویری قرار خواهد گرفت و همچنین وقوع سرقت کاهش یافته و کشف سرقت‌ها افزایش پیدا خواهد کرد؛ ضمن آنکه با فعال شدن سامانۀ پایش تصویری در جاده‌های استان تخلفات رانندگی نیز کاهش می‌یابد.
وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی ۹۰ پروژۀ جدید با ۹۴۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در هفتۀ دولت سال‌جاری در استان کرمان آغاز خواهد شد که این عدد به لحاظ سرمایه‌گذاری نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.
استاندار کرمان یادآور شد: بخش عمده‌ای از اعتبارات پروژه‌های جدید، ملی است و نسبت به میزان سال گذشته که ۹ پروژه با ۱۲ میلیارد تومان اعتبار بود، رشد قابل‌توجهی پیدا کرده است.
فدایی افزود: اجرای تقاطع غیرهمسطح در محدودۀ باغ شاهزاده ماهان با هشت میلیارد تومان اعتبار، پست برق در منوجان، گازرسانی به روستاهای دهبکری و ابارق و گازرسانی به صنایع شمال و جنوب استان، از جمله پروژه‌های جدیدی است که عملیات اجرایی آنها در هفتۀ دولت سال‌جاری آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه در گردشگری خیلی عقب هستیم، افزود: ۲۳ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استانی مانند کرمان با این میزان جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی بسیار کم است و باید سرمایه‌گذاران در این حوزه جدی‌تر ورود کنند.

46.8754