جمعه 22 فروردین 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608356
  • 24 دی 1398
  • 16:31
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
بیشترین آسیب بارندگی‌های اخیر در بخش راه و كشاورزی بوده است

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان:

بیشترین آسیب بارندگی‌های اخیر در بخش راه و كشاورزی بوده است

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: راه‌ روستاهایی که بر اثر سیلاب و برف مسدود شده بود بازگشایی شده است و برق مناطق روستایی نیز وصل شده و فقط شش روستا مشکل قطعی آب دارند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مجید سعیدی دربارۀ آخرین وضعیت روستاهای استان کرمان در پی بارش برف و باران بیان کرد: در حال حاضر روستایی در محاصرۀ سیلاب نداریم و مشکل حل شده است.
وی با اشاره به اینکه بارندگی تا یکشنبه‌شب ادامه داشت، افزود: در روزهای اخیر ۲۷۲ راه روستایی بر اثر سیلاب و برف مسدود شده بود که بازگشایی شدند.
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به اینکه برق ۷۱ روستا وصل شده، افزود: شش روستا هنوز مشکل آب دارند و قطعی برق دو هزار و ۵۰۰ مشترک برطرف شده است.
سعیدی به برخی اقدامات انجام‌شده در روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: ۲۱ کیلومتر خط انتقال برق در شرایط سخت و بوران، اصلاح و بازسازی شد، سه‌هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی برف‌روبی، چهار هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی بازگشایی شد که برخی موارد چند بار انجام شد؛ همچنین هفت‌هزار تُن مخلوط شن و نمک در جاده‌های استان استفاده شده است.
وی ادامه داد: در پی بارش‌های اخیر ۶۱ روستا از محاصرۀ برف و ۵۶ روستا از محاصرۀ سیلاب خارج شده و در ۵۸ روستا اقلام معیشتی و زیستی توسط هلال‌احمر توزیع شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان بیان کرد: بارش‌های چند روز گذشته در استان کرمان خسارات زیادی به بخش‌های زیربنایی و زیرساخت‌ها وارد کرده که در حال برآورد آن هستیم اما بیشترین خسارت در حوزۀ راه و کشاورزی بوده است.
سعیدی با اشاره به اینکه استان کرمان معین استان سیستان و بلوچستان در بروز حوادث است، افزود: هزار و ۸۰۰ دستگاه چادر و یک تریلی حاوی اقلام معیشتی و غذایی برای مدت یک‌ماهه به مناطق سیل‌زدۀ این استان ارسال کرده‌ایم.
وی ادامه داد: همچنین قرار است یک فروند بالگرد و اقلام امدادی به سیستان و بلوچستان اعزام شود.

فهیمه رضاقلی

0