چهارشنبه 30 خرداد 1397
نسخه آزمایشی
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9606706
  • 20 خرداد 1397
  • 13:28
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
بیش از 600 نفر از شهروندان از داخل آسانسور نجات یافتند

در سال گذشته توسط آتش‌نشانان؛

بیش از 600 نفر از شهروندان از داخل آسانسور نجات یافتند

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: در سال گذشته بیش از 190 مورد عملیات امداد آسانسور توسط آتش‌نشانان انجام گرفت.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علی عسکری افزود: در این عملیات‌ها بیش از 600 نفر از شهروندان نجات یافتند.

وی با تأکید بر این‌که لازم است شهروندان نکات ایمنی استفاده از آسانسورها را بدانند، گفت: قبل از ورود به کابین آسانسور، حتماً باید روشنایی داخل آسانسور روشن شود؛ ضمن این‌که برای حمل اثاثیه از آسانسورها استفاده نشود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان افزود: کودکان زیر 10 سال نیز به هیچ‌وجه به تنهایی از آسانسورها استفاده نکنند.

عسکری با اشاره به این‌که لازم است زمان استفاده از آسانسور، از فشار دادن بی‌مورد کلیدهای مختلف در کابین آسانسور خودداری شود، بیان کرد: شهروندان قبل از رسیدن کابین به طبقه‌ی مورد نظر، نسبت به باز کردن درِ آسانسور اصرار نکنند؛ هم‌چنین از گذاشتن مانع جلوی درهای اتوماتیک خودداری و در زمان استفاده از آسانسور به ظرفیت درج شده در کابین توجه شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی کرمان افزود: در زمان استفاده از آسانسور در مواقع اضطراری و قطع برق، خون‌سردی خود را حفظ کنید و در صورت محبوس شدن، از زنگ خطر تعبیه شده در آسانسور استفاده کنید.

عسکری ادامه داد: هم‌چنین فوراً با شماره 125 سازمان آتش‌نشانی تماس گرفته و آدرس دقیق و موقعیت اعلام شود تا همکاران ما به‌سرعت به موقعیت حادثه اعزام شوند.

0