سه شنبه 22 آبان 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607045
  • 15 شهریور 1397
  • 11:13
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
تعیین تکلیف اراضی تصرف شده کشاورزی نیاز به جسارت مدیریتی دارد

سرپرست استانداری کرمان:

تعیین تکلیف اراضی تصرف شده کشاورزی نیاز به جسارت مدیریتی دارد

سرپرست استانداری کرمان گفت: تعیین تکلیف اراضی تصرف شده کشاورزی بدون نیاز به اعتبار و هزینه انجام شدنی است و نیاز به جسارت مدیریتی دارد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، در دیدار سرپرست استانداری کرمان با رئیس سازمان امور اراضی کشور، علیرضا اورنگی گفت: پیگیری ها برای تعیین تکلیف اراضی کشاورزی تصرف شده در کشور و استان کرمان ادامه دارد و وزیر جهاد کشاورزی نیز این موضوع را با جدیت دنبال می کند.

رئیس سازمان امور اراضی کشور افزود: به منظور اجرای این طرح در استان کرمان مقرر شده نقشه UTMو کاداستر تمام اراضی به صورت پایلوت در شهر رفسنجان تهیه شود.

وی بیان کرد: کشور تا پایان برنامه ششم توسعه باید 20 میلیون هکتار از اراضی تحت اجرای طرح کاداستر قرار گیرد و سالانه 70 تا 100 میلیارد تومان به این موضوع اختصاص می‌یابد.

وی تاکید کرد: یکی از راه های برون رفت دعاوی مردم با منابع طبیعی، اجرای ماده 54 است و برای این موضوع کارگروه‌های استانی و شهرستانی تشکیل شده و برای آن شیوه نامه نیز تدوین شده است.

اورنگی یادآور شد: مقرر شده که در تمامی استان‌ها نقاطی به عنوان شهرک‌های گردشگری تعیین شود تا نیازهای مردم را تامین کرده و از تغییر کاربری سایر اراضی هم جلوگیری شود.

سرپرست استانداری کرمان هم در این دیدار گفت: تعیین تکلیف اراضی تصرف شده کشاورزی بدون نیاز به اعتبار و هزینه انجام شدنی است و نیاز به جسارت مدیریتی دارد.

محمدجواد فدائی افزود: برای تعیین تکلیف اراضی کشاورزی متصرفی در حالی که مجوز چاه آب به آنهاداده شده، باید اصولی مشخص شود تا روند اجرایی سریع‌تر پیش رود.

وی خاطرنشان کرد: لازم است در جلسه‌ای با حضور معاون اول ریاست جمهوری، رئیس سازمان بازرسی کشور، وزیر اطلاعات و مدیران استانی، موضوع تعیین تکلیف اراضی متصرفی در استان کرمان مورد بررسی قرار گیرد.

وی یادآور شد: موضوع تعیین تکلیف اراضی کشاورزی در سه سال اخیر مطرح بوده و مشکلاتی را برای کشاورزان ایجاد کرده و این افراد نمی‌توانند از تسهیلات مربوط و سیستم‌های آبیاری تحت فشار استفاده کنند.

سرپرست استانداری کرمان بر توسعه کشت‌های گلخانه ای نیز تاکید و بیان کرد: در این راستا پیگیری‌های خوبی انجام و درباره راه اندازی گلخانه 750 هکتاری نیز موارد مطروحه به وزیر کشور منعکس شده و پس از جمع بندی در قالب یک نامه، احتمالا در شورای عالی امنیت ملی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

وی بر پیگیری طرح گردشگری هنزاء نیز تاکید کرد و گفت: در جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس جمهوری این پروژه نیز مورد بررسی قرار می گیرد تا بر اساس قانون، زمینه‌ی جذب سرمایه گذاری در این منطقه نیز فراهم شود.

15.6255