جمعه 9 خرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608780
  • 19 فروردین 1399
  • 16:50
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
توزیع لوازم بهداشتی به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال در بین مدارس عشایری استان

مدیرکل آموزش و پرورش عشایری استان کرمان خبر داد:

توزیع لوازم بهداشتی به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال در بین مدارس عشایری استان

مدیرکل آموزش و پرورش عشایری استان کرمان گفت: علاوه بر ارسال بسته‌های آموزشی برای دانش‌آموزانی که در مناطق عشایری امکان آموزش در فضای مجازی ندارند، لوازم بهداشتی به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال در بین مدارس عشایری توزیع شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، منوچهر امیرتیموری افزود: آموزش غیرحضوری دانش‌آموزان و گذاشتن میز خدمت جهت کاهش مراجعه‌ی حضوری به اداره‌ی آموزش و پرورش عشایری استان برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی انجام شده است.
وی با اشاره به راه‌اندازی پویش کنکور در فضای مجازی برای کمک به دانش‌آموزان عشایری پایه‌ی دوازدهم، گفت: تهیه و توزیع سی‌دی آموزشی برای دانش‌آموزان، ایجاد بانک سوال و محتوای آموزشی برای مدارس و اتصال ۵۰۰ مدرسه‌ی عشایری به شبکه‌ی شاد از اقدامات آموزش و پرورش عشایری در راستای اجرای طرح پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بوده است.
مدیرکل آموزش و پرورش عشایری استان کرمان خاطرنشان کرد: تشکیل گروه‌های پیام‌رسان مجازی در مدارس به‌صورت غیرحضوری توسط دبیران و همچنین تشکیل گروه‌های مجازی دیگری از جمله مشاوره، بهداشت، پرورشی و تربیت‌بدنی برای ارائه‌ی خدمات به دانش‌آموزان و همکاران در سطح مدارس از دیگر کارهای انجام‌شده برای حفظ سلامت دانش‌آموزان و همکاران در آموزش و پرورش عشایری استان کرمان بوده است.
امیرتیموری افزود: با توجه به شرایط پیش‌آمده که امکان آموزش حضوری وجود ندارد رابط‌هایی برای شهرستان‌های عشایری (هر یک از اعضای شورای معاونان رابط یک شهرستان) جهت پیگیری مسائل آموزشی منطقه انتخاب شده‌اند که گزارش کار خود را به کارگروه آموزش مجازی شهرستان ارائه می‌دهند ضمن اینکه ۹ مرکز آموزش مجازی ویدئوکنفرانس نیز برای برگزاری جلسات آموزشی ایجاد شده است.
وی خاطرنشان کرد: گندزدایی تمام اماکن آموزشی و اداری، راه‌اندازی اتوماسیون تحت وب و اتصال هشت نمایندگی تابعه به آن، اتصال اداره به فیبر نوری، غیرحضوری شدن برخی از خدمات از دیگر کارهای انجام‌شده در این راستا بوده است.

 

15.6237