دوشنبه 20 مرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608509
  • 21 بهمن 1398
  • 16:28
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
تکمیل گازرسانی به شهرستان کرمان تا پایان سال 99

فرماندار کرمان خبر داد:

تکمیل گازرسانی به شهرستان کرمان تا پایان سال 99

فرماندار کرمان گفت: تاکنون ۹۸ درصد خانوارهای شهری، ۸۳ درصد روستایی و در مجموع ۹۶ درصد شهرستان کرمان تحت پوشش گازرسانی قرار گرفته و تا پایان سال ۹۹ گازرسانی به شهرستان کرمان تکمیل خواهد شد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علی بابایی در جمع خبرنگاران در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی، با اشاره به ضریب ۴۲ درصدی باسوادی قبل از انقلاب گفت: در حال حاضر ضریب باسوادی شهرستان به ۹۸ درصد رسیده که براساس برنامه در پایان سال تحصیلی بعدی پایان بی‌سوادی در شهرستان را جشن خواهیم گرفت.

وی یادآور شد: وجود مجهزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های قلب و عروق و سایر بخش‌ها باعث شده شهرستان و استان کرمان در میان چند استان اول کشور از لحاظ پیشرفت و توسعه‌یافتگی در این حوزه قرار گیرد.

فرماندار کرمان با اشاره به برق‌رسانی به کلیۀ روستاهای بالای ۲۰ خانوار در شهرستان کرمان گفت: در گازرسانی ۹۸ درصد خانوارهای شهری، ۸۳ درصد روستایی و در مجموع ۹۶ درصد شهرستان کرمان تحت پوشش گاز رسانی قرار گرفته است و تا پایان سال ۹۹ گازرسانی در شهرستان کرمان تکمیل خواهد شد.

بابایی ادامه داد: در حال حاضر فاضلاب شهر کرمان با اعتباری بالغ بر دو هزار میلیارد تومان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حال انجام است.

وی با اشاره به پروژه‌های دهۀ فجر امسال گفت: امسال ۵۷ پروژۀ قابل افتتاح و آمادۀ کلنگ‌زنی داریم که ۵۲ پروژۀ اصلی با اعتباری بالغ بر ۱۲۶ میلیارد تومان شامل راه‌های روستایی، آسفالت معابر، لوله‌گذاری و آبیاری تحت فشار، استخرهای ذخیرۀ آب کشاورزی، گازرسانی شهری و روستایی، مراکز بهداشتی، مسکن مددجویان، دامداری‌ها آمادۀ افتتاح و پنج پروژه نیز با اعتباری قریب به ۲۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان آمادۀ کلنگ‌زنی است.

46.8748