شنبه 17 خرداد 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608980
  • 29 اردیبهشت 1399
  • 17:12
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
ثبت‌نام کلاس اولی‌ها از اول تا هفدهم خردادماه انجام می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:

ثبت‌نام کلاس اولی‌ها از اول تا هفدهم خردادماه انجام می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ثبت‌نام پایه‌ی اول ابتدایی از اول خردادماه سال‌جاری آغاز می‌شود و تا هفدهم خردادماه ادامه دارد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، احمد اسکندری‌نسب در نخستین نشست ستاد ثبت‌نام دانش‌آموزی افزود: ثبت‌نام پایه‌ی هفتم از اول تا چهاردهم تیرماه و ثبت‌نام پایه‌ی دهم از پنجم تا بیست‌ویکم تیرماه سال‌جاری انجام می‌شود.

وی یادآور شد: تراکم دانش‌آموزی در شهر کرمان و بعضی از شهرستان‌ها زیاد است به نحوی که حتی در مدارس غیردولتی گاهی با مشکل ثبت‌نام مواجه هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تنها هزینه‌ای که کادر مدرسه مجازی به دریافت در زمان ثبت‌نام در مدارس دولتی  هستند، هزینه‌ی کتاب، بیمه و برخی موارد ضروری دیگر است که برای دریافت آن هم مسئولان مدرسه باید صبر داشته باشند.
اسکندری‌نسب با تأکید بر ممنوعیت دریافت وجه نقدی از اولیای دانش‌آموزان، افزود: در همه‌ی مدارس به‌ویژه مدارس غیردولتی باید حتماً خدمات ارائه‌شده به دانش‌آموزان، با مشخص شدن میزان شهریه، شفاف‌سازی شود و در معرض دید اولیای دانش‌آموزان قرار گیرد تا سوءتفاهمی در این زمینه پیش نیاید.
وی از اعضای ستاد ثبت‌نام دانش‌آموزان، خواستار لحاظ کردن تغییرات و بازنگری در زمینه‌ی محدوده‌ی کروکی محل سکونت دانش‌آموزان در فرآیند ثبت‌نام شد.

 

ثبت‌نام دانش‌آموزان تا حد ممکن به‌صورت غیرحضوری و پیرو ثبت‌نام سال قبل باشد

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این نشست گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود ۶۵ هزار دانش‌آموز پایه‌ی اول و ۵۰ هزار نوآموز پیش‌دبستانی در سال تحصیلی آینده در مدارس استان ثبت‌نام کنند.

عباس ضیا افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا تا جایی که مقدور است ثبت‌نام باید به‌صورت غیرحضوری و پیرو ثبت‌نام سال قبل باشد، به‌جز موارد استثنا برای شروع پایه که ثبت‌نام حضوری صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به ظرفیت شبکه‌ی «شاد» برای ثبت‌نام دانش‌آموزان گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته بسیاری از اطلاع‌رسانی‌ها در خصوص ثبت‌نام دانش‌آموزان، فرم لباس، سهمیه‌ی ثبت‌نام و سایر موارد از طریق این شبکه انجام می‌شود.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی ۱۳۹۹ - ۱۳۹۸ درصد پوشش تحصیلی برای نوآموزان پیش‌دبستانی یک و دو در استان به ۹۶ درصد رسیده است.
ضیا بیان کرد: ثبت‌نام نوآموزان بایستی از طریق سامانه‌ی «سناد» انجام شود و در بعضی از روستاهایی که مرکز پیش‌دبستانی وجود ندارد، می‌توانند نوآموز را به کلاس‌های چندپایه (حداکثر دو یا سه پایه) و حداکثر با سقف ۱۵ نفر هدایت کنند و اگر حتی این شرایط هم فراهم نباشد می‌توانند اجازه‌ی حضور فیزیکی نوآموز را در کلاس درس بدهند.

 

0