دوشنبه 16 تیر 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9609106
  • 5 تیر 1399
  • 15:42
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
ثبت ۲۱ هزار و ۴۸۱ ازدواج و ۵۶۹۶ طلاق در سال گذشته در استان

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان اعلام کرد:

ثبت ۲۱ هزار و ۴۸۱ ازدواج و ۵۶۹۶ طلاق در سال گذشته در استان

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: ۱۲۰ دفترخانه ازدواج و ۳۸ دفتر طلاق در استان کرمان داریم که در سال گذشته ۲۱ هزار و ۴۸۱ مورد ازدواج و ۵۶۹۶ طلاق ثبت کرده‌اند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علی محمودی صبح امروز پنجم تیرماه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه افزود: ۲۰۴ دفترخانۀ اسناد رسمی در استان کرمان داریم که در سال گذشته ۶۹۹ هزار و ۶۲۳ فقره سند رسمی در این دفاتر تنظیم شده است.

وی بیان کرد: در سال ۹۷ تعداد ۵۶۱۰ طلاق و ۲۱ هزار و ۷۲۴ مورد ازدواج در استان کرمان ثبت شده بود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان افزود: در سال گذشته ۹۴ هزار و ۹۰۷ فقره سند مالکیت کاداستری در استان کرمان صادر شد که ۳۷۳۷ برگ سند مالکیت از این تعداد مربوط به اراضی دولتی بوده است.

محمودی خاطرنشان کرد: تعداد اسناد مالکیت کاداستری که از سال ۸۹ تاکنون صادر شده، ۷۹۵ هزار جلد است.

وی با اشاره به الکترونیکی شدن اسناد بیان کرد: از ۲۱ واحد ثبتی در استان کرمان ۱۹ واحد به‌طور کامل اسکن شده و آرشیو پروندهها انجام شده و در شش واحد از این ۱۹ واحد پروندۀ فیزیکی حذف شده و پرونده‌ها به صورت الکترونیکی وجود دارد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان افزود: مهلت اجرای قانون کاداستر تا پایان سال ۹۸ بود و بعد از آن ادارات ثبت نمی‌توانند هیچگونه خدمات ثبتی به دارندگان سند دفترچه‌ای ارائه دهند و باید نسبت به دریافت سند تک‌برگ اقدام کنند.

محمودی بیان کرد: از ۱۸ میلیون هکتار اراضی استان کرمان، ۱۶ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار اراضی ملی است و بیشترین مالکیت مربوط به منابع طبیعی است که ۱۱ میلیون ۶۰۰ هزار هکتار از این اراضی ملی دارای سند مالکیت شده است.

وی یادآور شد: برای حل مشکل دستگاه‌های دولتی در راستای قانون کاداستر تفاهم‌نامه‌هایی منعقد شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ادامه داد: ۲۲ هزار و ۱۵۳ مورد بازداشت املاک و ۱۹ هزار و ۷۱ مورد رفع بازداشتی در سال گذشته در استان انجام شده و استعلامات پاسخ داده‌شده از بانک جامع اطلاعاتی املاک حدود ۱۱۶ هزار مورد بوده است.

محمودی با اشاره به اجرای اسناد رسمی در ادارات ثبت افزود: حدود هشت هزار پرونده در ادارات ثبت در این زمینه تشکیل شده که ۵۳۴۴ فقره از آنها رسیدگی و مختومه شده و با این رسیدگی‌ها حدود ۲۱۸ میلیارد تومان از معوقات بانکی وصول شده است.

وی خاطرنشان کرد: کل درآمد ثبت اسناد استان کرمان در سال ۹۸ حدود ۴۳ میلیارد تومان بوده که به خزانه واریز شده است.

 

0