جمعه 9 خرداد 1399
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9608151
  • 1 آبان 1398
  • 19:55
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
جدول‌گذاری برای بهبود وضعیت جمع‌آوری آب‌های سطحی

شهردار منطقه دو خبر داد:

جدول‌گذاری برای بهبود وضعیت جمع‌آوری آب‌های سطحی

شهردار منطقه دو از جدول‌گذاریِ برخی معابر این منطقه به‌منظور به‌سازی معابر، بازسازی و اصلاح جدول‌های فرسوده و بهبود وضعیت جمع‌آوری و مهار آب‌های سطحی خبر داد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علی سعیدی با اشاره به جدول‌گذاری در بولوارهای غدیر یک، غدیر دو، غدیر سه، بولوار پارسیان، کوچه 55 بولوار جمهوری‌اسلامی و خیابان بقیه‌الله افزود: این اقدام با هدف ترمیم و سامان‌دهی وضعیت جدول‌ها و به‌منظور سامان‌دهی آب‌های سطحی توسط معاونت حمل‌ونقل و امور زیربنایی منطقه انجام شد.

شهردار منطقه دو با اشاره به جدول‌گذاری رفیوژ وسط بولوار هوانیروز، بولوار امام رضا علیه‌السلام و بولوار شهید ستاری گفت: عملیات یادشده با هدف زیباسازی فضاهای شهری، مناسب‌سازی پیاده‌روها و جلب رضایت شهروندان انجام شد.

سعیدی هم‌چنین از لایروبی 35 هزارمتر طول کانال و جوی‌های سطح منطقه خبر داد و گفت: با توجه به شروع فصل بارش‌های پاییزی، جوی‌ها و کانال‌های سطح منطقه با هدف رفع آب‌گرفتگی معابر و سامان‌دهی آب‌های سطحی ناشی از بارندگی لایروبی شد.

وی با بیان این‌که تاکنون جوی و کانال‌های بولوار آزادگان، بولوار شیراز، بولوار جمهوری‌اسلامی، بولوار هوشنگ مرادی کرمانی، بولوار هاشمی رفسنجانی، بولوار غدیر یک، غدیر دو، غدیر سه، بزرگراه شمالی و خیابان‌های لاله شمالی، زنبق، 24 آذر، شهید همتی‌فر و شهید علی ضیا لایروبی شده است، گفت: جوی‌های مابقی معابر نیز در حال لایروبی است.

 

شهردار منطقه دو با انتقاد از عدم رعایت نظافت از سوی برخی شهروندان و کسبه که با تخلیۀ پسماند و زباله در معابر و کانال‌های آب، سبب بروز مشکلات عدیده‌ای می‌شوند، از شهروندان و کسبه درخواست کرد برای جلوگیری از بروز آب‌گرفتگی خیابان‌ها و بوی نامطبوع جوی‌ها، از ریختن زباله در معابر، به‌ویژه کانال‌های آب خودداری کرده و شهرداری را در نظافت، آبادانی و زیباسازی شهر یاری کنند.

0