دوشنبه 16 تیر 1399
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9609004
  • 6 خرداد 1399
  • 11:42
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
خط‌کشی بیش از 345 هزار مترمربع از معابر شهر کرمان

طی سال گذشته انجام گرفت؛

خط‌کشی بیش از 345 هزار مترمربع از معابر شهر کرمان

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری کرمان از خط‌کشی 345 هزار و 300 مترمربع از معابر شهر کرمان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش کرمان‌شهر‌آنلاین، علی زنگی‌آبادی با اشاره به اقدامات حوزۀ ترافیک در شهر کرمان گفت: همچنین 4803 مترمربع سرعت‌گیر در محدودۀ بزرگراه‌ها، تقاطع‌ها و مدارس رنگ‌آمیزی شده است.

وی افزود: برای جلوگیری از ایجاد ترافیک در ساعات تردد خودروها، معابر شهر در ساعات پایانی شب خط‌کشی می‌شود.

 

مسیر حرکت در برخی معابر اصلی شهر کرمان کانالیزه می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری کرمان همچنین از کانالیزه کردن مسیر حرکت (با استفاده از نصب جداکننده‌های بتنی) در برخی معابر و خیابان‌های اصلی شهر کرمان در سال‌جاری خبر داد.

زنگی‌آبادی با اشاره به جداسازی مسیرها در معابر اصلی شهر به‌وسیلۀ نیوجرسی (جداکننده‌های بتنی) و کانالیزه کردن مسیر حرکت در خیابان‌ها، در سال گذشته گفت: در سال گذشته برخی مسیرها ازجمله بخشی از خیابان‌های شهید مطهری، شهید رجایی، خواجو، ابتدای گلدشت و قسمت‌هایی از خیابان امام (ره) با استفاده از نیوجرسی جداسازی شد.

وی افزود: در سال‌جاری نیز این اقدام در تعدادی از خیابان‌ها که عرض مناسبی دارند، اما به‌دلیل گردش‌های زیاد توسط خودروها دچار بی‌نظمی شده‌اند، ازجمله ادامۀ خیابان شهید مطهری، محدوده میدان علی‌ابن‌ابیطالب (ع) تا چهارراه قائم (عج)، خیابان هفده شهریور و خیابان امام (ره) انجام می‌گیرد.

زنگی‌آبادی ادامه داد: این اقدامات به درخواست پلس راهور مرکز استان و پس از کارِ کارشناسی توسط مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری از شهروندان خواست برای حفظ  زیبایی معابر شهری و همچنین عدم به‌هم‌خوردگی نظم و ترتیب خط‌های طولی و عرضی، با رانندگی بین خطوط و سرعت مطمئن، با همکاران سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل را همکاری کنند.

0