سه شنبه 24 مهر 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9606945
  • 13 مرداد 1397
  • 11:12
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
خط انتقال آب به روستاهای شمالی شهرستان کرمان افتتاح شد

با حضور معاون آب وآبفا وزیر نیرو؛

خط انتقال آب به روستاهای شمالی شهرستان کرمان افتتاح شد

مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان گفت: با افتتاح خط انتقال آب به روستاهای شهرستان کرمان 10روستا تحت پوشش قرار می‌گیرند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، با حضور عباس سروش، معاون آب و آبفا وزارت نیرو، زاهدی، نماینده مردم کرمان وراور درمجلس شورای اسلامی، فرماندار کرمان و جمعی از مدیران آبفار استان، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب به روستاهای شمال شهرستان کرمان در روستای سعادت آباد کرمان به بهره‌برداری رسید.

معاون آب و آبفا وزارت نیرو در این افتتاحیه با اعلام آمادگی وزارت نیرو برای پشتیبانی از طرح‌های آبی استان گفت: کرمان جزء استان‌های با شرایط خاص آبی است و ما در تلاش هستیم تا دو پروژه‌ی انتقال آب استان، به خوبی انجام شود.

عباس سروش تصریح کرد: باید خودمان را با این شرایط کم آبی سازگارکنیم و هم در مصرف و هم درسیاست‌های حوزه‌ی آب تجدیدنظر کنیم.

وی ازتعیین  وضعیت طرح انتقال آب از زاگرس به استان کرمان تا پایان امسال خبرداد و گفت: به زودی وضعیت مکان‌یابی سد مشخص می‌شود و تصمیم لازم دراین خصوص اتخاذ می شود.

مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان هم دراین مراسم، گفت: بیش از4 هزار و800 نفر با اجرای این پروژه از نعمت آب شرب بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

علی رشیدی تصریح کرد: در راستای اجرای این پروژه‌ی بزرگ 10 ایستگاه پمپاژ تعریف شده که باید احداث شوند، همچنین 80 کیلومتر خط انتقال آب و55 کیلومتر شبکه داخلی نیز لوله‌گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان با اشاره به این‌که تاکنون 73 هزار و642میلیون ریال برای اجرای پروژه هزینه شده است؛ بیان کرد: برای تکمیل پروژه به  26هزار و897 میلیون ریال اعتبار جدید نیاز است.

وی به حجم بالای کار در آبفار استان اشاره کرد وافزود: 2هزار کیلومتر لوله گذاری رقم بسیار بزرگی است که آبفار کرمان موفق به انجام آن شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت آبفار گفت: سرمایه اصلی ما در شرکت کار سخت است ودرحال حاضر هم‌زمان 32 پیمانکار درتمام روستاهای استان درحال اجرای پروژه هستند.

وی میزان پیشرفت پروژه های سال 97 را30 درصد ذکر کرد.

درادامه مراسم محمدمهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان وراور درمجلس گفت: کرمان 16سال خشکسالی را تجربه کرده و امسال بدترین وضعیت خشکسالی را داشتیم.

زاهدی بیان کرد: آب شرب کرمان از عمق 370 کیلومتری زمین تامین می‌شود و اگر مشکل آب کرمان برطرف نشود درآینده شاهد مسائل اجتماعی وامنیتی در این بخش خواهیم بود.

رئیس کمیسیون تحقیقات مجلس افزود: وزارت نیرو باید تکلیف پروژه‌های انتقال آب استان کرمان را هرچه سریع‌تر مشخص کند.

15.6258