چهارشنبه 18 تیر 1399
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9607950
  • 3 مرداد 1398
  • 09:27
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
خواسته‌های مردم را پیگیری می‌کنم

گفت‌و‌گو با مطهره اخلاقی، شهردار محله شهرک صنعتی

خواسته‌های مردم را پیگیری می‌کنم

مطهره اخلاقی شهردار محله شهرک صنعتی واقع در منطقه 4 شهرداری کرمان در حدود 20 سال است که در این محل ساکن است. او از شهردارمحله‌های فعال است و بانویی است که پیگیری‌های خودش، لطف خدا و التفات ویژه آقا امام رضا(ع) را دلایلی می‌داند که باعث شده تا مورد اطمینان اهالی محل و همسایگان خود قرار گیرد و به عنوان شهردار محله انتخاب شود.

در حاشیه گفت‌و‌گو با شهردار منطقه 4 فرصتی فراهم شد تا با این بانوی شهردار محله گفت‌و‌گوی کوتاهی انجام دهیم.
مطهره اخلاقی به کرمان‌شهر می‌گوید: افراد سرشناس متعددی نظیر نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر و شهرداران دوره‌های مختلف از کوچه و محله‌های ما دیدن کرده‌اند، اما متاسفانه هنوز جای کار فراوان است.
او از مهندس مومنی، شهردار منطقه چهار و آقایان قنبری و شجاعی همکاران ایشان که برای رفاه حال و ارتقای سطح زندگی مردم منطقه و محل زحمت می‌کشند و در حد توان به مطالبات مردم رسیدگی می‌کنند، قدردانی می‌کند و می‌افزاید: جدول گذاری، آسفالت خیابان شهید محمدی و انتهای بلوار شهرک صنعتی  از جمله کارهای مثبتی است که در همین ماه‌های اخیر صورت گرفته و رضایت اهالی محل را فراهم کرده است.
این شهردار محله که مربی تجوید و روخوانی قرآن نیز هست و جلسات متعددی را با همین محور در شهرک صنعتی و طور و طناب برگذار می‌کند، در خصوص ارتباطش با مردم اظهار می‌دارد: من به طور معمول ارتباط رویارو و چهره‌به‌چهره‌ای با مردم محله و همسایگان دارم و از همین طریق متوجه خواسته‌های آنان می‌شوم و سعی می‌کنم خواسته‌های آنان را به اطلاع مسئولان برسانم و آنها را پیگیری کنم.
خانم اخلاقی کوچه‌های خاکی شهرک صنعتی (مخصوصا کوچه فرعی شماره 10 این شهرک) را از مهمترین مشکلات محله خود عنوان می‌کند و می‌گوید: زمستان‌ها که بارندگی داریم، این کوچه‌ها پر از گل و لای می‌شوند و برای ساکنین و به‌خصوص برای کودکان مشکلات فراوانی را درست می‌کنند.
این بانوی فعال در حوزه شهری به همکاری خوب ساکنان با شهرداری منطقه اشاره می‌کند و اظهار می دارد: هرچه مسئولان اعتماد بیشتر اهالی را به خود جلب کنند، همکاری بیشتر مردم را هم به دست خواهند آورد.
او معتقد است مردم ما به وظیفه خود در پرداخت عوارض آگاهند و می‌دانند هرچه در اینگونه موراد همکاری بیشتری داشته باشند خدمات بیشتری هم دریافت خواهند کرد.
خانم اخلاقی آسفالت کوچه‌ها را مثال می‌زند و می‌گوید: تقریبا عموم ساکنان حاضرند برای آسفالت کوچه‌های خود از لحاظ مالی مشارکت کنند اما برای این کار باید اعتماد آنان جلب شود.
او از بعضی از افراد محل که با دریافت هزینه بدون نتیجه و بدون پاسخگویی، موجب بی‌اعتمادی شده‌اند، گلایه دارد و برای جلوگیری از این موارد پیشنهاد می‌کند مسئولان با نظارت شهرداران محله، ساز و کاری شفاف برای خدمات شهری فراهم کنند.
شهردار محله شهرک صنعتی، نیاز همسایگان و هم‌محله‌ای‌های خود به امکانات بهداشتی و درمانی بیشتر را یکی از اولویت‌های محل خود می‌داند و می‌افزاید: در شهرک صنعتی تنها یک خانه بهداشت وجود دارد که داروخانه هم ندارد و تنها یک پزشک و یک دندانپزشک و یک ماما دارد. 
او با اظهار این نکته که وظیفه اجتماعی خود را با انگیزه خدمت به خلق خدا انجام می‌دهد از همسر و فرزندانش تشکر می‌کند که با دوستی می‌کنند و همراه او هستند.
خانم اخلاقی همچنین اهالی شهرک خود را انسان‌هایی متدین و نجیب می‌داند و از همسایگی با آنان خرسند است و معتقد است: استفاده از ظرفیت شهردار محله که منتخب مردم است، برای ارتباط بیشتر مردم با مسئولان شهری و ارائه خدمات بهتر از سوی آنان به مردم حرکتی قابل تقدیر است. 

 

رضا شمسی

15.6255