چهارشنبه 18 تیر 1399
  • فرهنگ و هنر
  • شماره خبر: 9607833
  • 21 خرداد 1398
  • 10:13
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
دانشگاه پیام نور استان کرمان میزبان دومین جشنواره ملی شعر آیینی نور

دانشگاه پیام نور استان کرمان میزبان دومین جشنواره ملی شعر آیینی نور

دومین جشنواره ملی شعر آیینی نور در تاریخ 12تیر ماه سال 98 به میزبانی دانشگاه پیام نور استان کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین،‌ امین رستمی از برگزاری دومین جشنواره ملی شعر آیینی نور در استان کرمان خبر داد و گفت:‌ پس از برگزاری موفق اولین دوره این جشنواره در سال 94،‌ بار دیگر میزبان شاعران دانشگاهی کشور در دیار کریمان خواهیم بود.
وی ادامه داد: در طول تاریخ، شاعران آیینی همواره نقش بی‌بدیلی در پیشبرد اهداف عالی اسلام داشته‌اند و نزد اهل بیت نیز از جایگاه ممتازی برخوردار بوده‌اند و خوشبختانه با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی،‌ این روند دچار تحول گردیده و امیدواریم این جشنواره بتواند گامی موثر در تقویت جایگاه شعر آیینی در کشور بردارد.
وی به تشریح اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و افزود: تبیین و نشر آموزه‌های قرآن و اهل بیت،‌ بازگویی فرهنگ،‌ سنت و سیره اهل بیت علیهم السلام برای نسل جوان،‌ بیان عقاید و تعمیق باورهای دینی با زبان شعر، کشف و شناسایی و معرفی استعدادهای دانشگاهی در حوزه شعر آیینی و گردآوری و نشر آثار نفیس و ارزشمند این حوزه از مهمترین اهداف این جشنواره است.
رستمی افزود:‌ گستره فراخوان جشنواره به صورت ملی،‌ ویژه تمامی دانشگاه‌های وزارتخانه ‌علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی است و اساتید،‌کارکنان و دانشجویان می‌توانند تا ۲۵ خرداد در هر قالب انتخابی‌( کلاسیک یا شعر نو) حداکثر ٣ اثر به دبیر خانه ارسال نمایند که گزیده آثار جشنوار در قالب مجموعه ای چاپ و منتشر خواهد شد.
وی گفت:‌متقاضیان  می توانند با مراجعه به سایت  conference.pnu.ac.ir/kerman-poem2 آثار خود را ارسال و در جشنواره شرکت کنند و اطلاعات تکمیلی جشنواره در کانال پیام‌رسان سروش به آدرس kerman-poem @ و سایت  kerman.pnu.ac.ir  قابل دریافت است.

جوایز این جشنواره در هر یک از بخش‌های شعر نو و شعر کلاسیک علاوه بر اهدا تندیس جشنواره به نفرات اول تا پنجم به ترتیب  ۲۰، ۱۵، ۱۰، ۷ و ۵ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

0