جمعه 22 فروردین 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9608349
  • 22 دی 1398
  • 17:18
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
دو هزار تُن شن و نمک در محورهای یخ‌زده پاشیده شد

معاون راهداری استان کرمان:

دو هزار تُن شن و نمک در محورهای یخ‌زده پاشیده شد

معاون راهداری اداره‌كل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان كرمان گفت: در حال حاضر ۳۷۰ راهدار در قالب ۵۵ اکیپ راهداری در جاده‌های حوزۀ شمال استان در راهدارخانه‌ها و جاده‌های استان مشغول خدمت‌رسانی به مسافران جاده‌ای هستند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، احسان عراقی‌زاده افزود: این اکیپ‌ها طی پنج روز گذشته به ۳۸۰ دستگاه خودرو و ۱۵۲ مسافر برای عبور از جاده‌های برف‌گیر کمک کردند و با پاشیدن حدود دو هزار تُن شن و نمک در طول محورهای یخ‌زده، شرایط تسهیل عبور و مرور را فراهم کردند.
وی ادامه داد: ۳۲۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری نیز در ۲۲ گردنۀ برف‌گیر استان، عملیات راهداری را از ۴۵ راهدارخانۀ ثابت و سیار استان انجام می‌دهند.
معاون راهداری اداره كل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خاطرنشان كرد: ۱۲ اكیپ تعمیراتی و نگهداری ماشین‌آلات مستقر در گردنه‌ها و محورهای درگیر برف و یخبندان استان به طول ‌هزار و ۵۰ كیلومتر، كار پشتیبانی تیم‌های راهداری را بر عهده دارند.
عراقی‌زاده بیان کرد: طی پنج روز بارندگی شدید در هفتۀ گذشته و ابتدای هفتۀ جاری، در مجموع حدود دو هزار تُن شن و نمک با دستگاه‌های شن‌پاش در طول محورهای یخ‌زده در جاده‌ها استفاده شده است.

وی افزود:۸۴۰ كیلومتر تیغ‌زنی سطح آسفالت به‌وسیلۀ ماشین‌آلات سنگین راهداری در هر شبانه‌روز انجام شده كه در این راستا ۳۲۰ تُن نمک و هزار و ۶۸۰ تُن شن استفاده شده است.
معاون راهداری اداره‌كل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان به نجات خودروهای مانده در برف اشاره کرد و افزود: کمک به ۳۸۰ دستگاه خودرو و نجات ۱۵۲ مسافر و راننده در محورهای مواصلاتی درگیر برف از دیگر اقدامات راهداران در بارش‌های اخیر بوده است.

فهیمه رضاقلی

 

0