دوشنبه 20 مرداد 1399
  • فرهنگ و هنر
  • شماره خبر: 9608503
  • 21 بهمن 1398
  • 09:21
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
رفسنجان و بم شهرهای خلاق ترویج کتاب‌خوانی در کشور معرفی شدند

رفسنجان و بم شهرهای خلاق ترویج کتاب‌خوانی در کشور معرفی شدند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در ششمین برنامۀ انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران، شهرستان‌های رفسنجان و بم به‌عنوان شهرهای خلاق در امر ترویج کتاب و کتابخوانی، معرفی شدند.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، به نقل از ایرنا کرمان، محمدرضا علیزاده افزود: شهرهای بم و رفسنجان به همراه شهر ری از استان تهران و اوز از استان فارس منتخبان شهرهای خلاق کتاب در سال ۹۸ بودند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۶۸ شهر در این دوره شرکت کرده بودند که مدارک و مستندات خود را برای دبیرخانۀ پایتخت کتاب ایران ارسال کردند و درنهایت پنج شهر انتخاب شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: رقابت سنگینی بین شهرهای مختلف کشور برای شرکت در این برنامه ایجاد می‌شود و رفسنجان و بم توانستند به خوبی با دیگر نامزدها رقابت کنند و به موفقیت دست یابند.

علیزاده یادآور شد: مؤلفه‌هایی مانند مشارکت تشکل‌های مردم‌نهاد و نهادهای عمومی، توجه به طیف گستردۀ مخاطب‌ها، اثربخشی، خلاقانه و پایدار بودن طرح‌ها و برنامه‌ها، فعالیت‌ها و اقدام‌ها به‌طور ویژه برای پایتخت کتاب، از جمله شاخص‌های انتخاب شهرهای خلاق حوزۀ کتاب‌خوانی بود.

وی بیان کرد: برنامه‌ریزی منسجم و هدفمند بودن برنامه‌ها و همکاری و همدلی میان مسئولان ادارات و سازمان‌های مرتبط و اصحاب فرهنگ و مردم این دو شهر، نقش مؤثری در کسب این موفقیت داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: برای استان کرمان باعث افتخار است که دو شهر از این استان به‌عنوان شهر خلاق کتاب معرفی شده‌اند و امیدواریم در سال‌های آینده باز هم شاهد درخشش شهرهای استان در این رویداد بزرگ فرهنگی باشیم.

گفتنی‌ست ششمین برنامۀ انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران و ششمین جشنوارۀ روستاهای و عشایر دوستدار کتاب ایران، شامگاه شنبه با حضور سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن همایش کتابخانه ملی در تهران برگزار شد.

در این آیین ضمن معرفی چهار شهر خلاق در حوزۀ کتاب،  شهر شیراز به‌عنوان پایتخت کتاب ایران در سال ۹۹ معرفی شد.

 

15.6264