سه شنبه 3 مهر 1397
نسخه آزمایشی
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9606946
  • 13 مرداد 1397
  • 11:14
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
روزانه 50 هزار مسافر جابه‌جا می‌شود

توسط سازمان اتوبوسرانی کرمان؛

روزانه 50 هزار مسافر جابه‌جا می‌شود

سرپرست سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان از جابه‌جایی روزانه حدود 50 هزار مسافر توسط سازمان اتوبوسرانی در خطوط مختلف خبر داد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، عبدالهادی طاهری با اشاره به این‌که تعداد مسافر در فصول مختلف سال در شهر کرمان، روزانه بین 35 تا 50 هزار نفر متغیر است، گفت: در حال حاضر، 158 دستگاه اتوبوس در بخش دولتی وجود دارد که از این تعداد بین 60 تا 100 دستگاه فعال است؛ هم‌چنین از 111 دستگاه اتوبوس موجود در بخش خصوصی نیز بین 90 تا 107 دستگاه فعال است.

وی مهم‌ترین وظیفه‌ی سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان را ایجاد شبکه‌ی یکپارچه‌ی حمل‌ونقل جهت تسهیل در رفت‌وآمد شهروندان و ارتقای سطح خدمت‌رسانی به آن‌ها دانست و افزود: حمل‌ونقل بار و مسافر یکی از شاخصه‌های مهم خدماتی است که عملکرد آن در حوزه‌های درون‌شهری اهمیت فراوان دارد.

طاهری در ادامه، با اشاره به خدمات سازمان تاکسیرانی بیان کرد: 4500 دستگاه خودروی تاکسی در شهر کرمان وجود دارد که از این تعداد حدود 3200 دستگاه تاکسی در خطوط مختلف در حال فعالیت است.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: در حال حاضر، روزانه 256 هزار نفر از خدمات سازمان تاکسیرانی در شهر کرمان بهره‌مند می‌شوند.

طاهری هم‌چنین با اشاره به مزایای کارت‌بلیت الکترونیک گفت: بزرگ‌ترین مزیت همگانی که کارت‌بلیت الکترونیک دارد، صرفه‌جویی در زمان است.

وی با بیان این‌که دوسوم هزینه‌های حمل‌ونقل توسط  شهرداری و یک‌سوم توسط شهروندان تأمین می‌شود، بر ضرورت استفاده از کارت‌بلیت الکترونیک توسط شهروندان تأکید کرد و افزود: این اقدام گامی در جهت مدیریت پویای کرایه در سامانه‌ی حمل‌ونقل عمومی، توسعه‌ی خدمات شهری و تسهیل در خدمت‌رسانی محسوب می‌شود.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان از شهروندان خواست در زمینه‌ی استفاده از کارت‌بلیت الکترونیک با شهرداری همکاری کنند.

مریم ایرانمنش

0