چهارشنبه 29 دی 1400
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9609329
  • 3 شهریور 1399
  • 00:16
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
روند احیای بازار و محله قلعه‌محمود

در نشست کمیسیون گردشگری و اصناف شورای اسلامی شهر کرمان تشریح شد:

روند احیای بازار و محله قلعه‌محمود

رییس کمیسیون گردشگری و اصناف شورای اسلامی شهر کرمان، احیای بازار و محله قلعه‌محمود را مطلوب ارزیابی کرد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، سیدمحمدرضا میرحسینی گفت: احیای بازار و محله قلعه‌محمود در محور گردشگری شهر، این صنعت را در کرمان توسعه می‌دهد.

وی با اشاره به همکاری میراث فرهنگی و نیروی انتظامی در اجرای مرمت و همچنین برقراری امنیت منطقه افزود: معاونت امور عمرانی استانداری با تشکیل کارگروه و برگزاری جلسات هفتگی، روند مطلوبی در احیای این محله تاریخی ایجاد کرده است.

میرحسینی تعریف برند گردشگری شهر کرمان ازسوی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری را اقدامی مؤثر در راستای تقویت گردشگری شهری دانست و بیان کرد: همچنین خواهرخواندگی کرمان با شهرهایی از ایتالیا، ارمنستان یا مجارستان می‌تواند اهدافی را در زمینه صنعت گردشگری دنبال کرده و نتایج مثبتی داشته باشد.

در ادامه، رییس کمیسیون حقوقی و نظارت شورا با بیان اینکه در بازسازی محله و بازار قلعه‌محمود، کار جهادی لازم است، گفت: تاکنون، جلسات بسیاری تشکیل و مصوبات متعددی تصویب شده است.

فتح‌الله مؤیدی با اشاره به مصوبه ساخت چند چشمه سرویس بهداشتی افزود: تأمین روشنایی نیز از موارد ضروری در پروژه احیای محله و بازار قلعه‌محمود است.

وی با بیان اینکه بازار قلعه‌محمود در مرکز شهر قرار دارد، اظهار داشت: بازسازی این بازار، وعده چندین استاندار بود، اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

سپس معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با اشاره به رونق دیپلماسی شهری بین کلان‌شهرها در سال‌های گذشته گفت: این اتفاق در تقویت مدیریت شهری و ارتباطات و مشارکت شهروندان مؤثر است.

محمد جهانشاهی از آغاز مذاکرات مدیران کرمان با سفرا و شهرداران شهرهایی از ایتالیا، ارمنستان و مجارستان خبر داد و خاطرنشان کرد: با وجود مشترکات بیشتر بین کرمان و تورین ایتالیا، دیدار مجازی بین شهرداران این دو شهر در ماه جاری انجام می‌شود.

وی همچنین با اشاره به آغاز طرح دیجیتال مارکتینگ «کرمان باشکوه» افزود: با اجرای این طرح، محتوای تخصصی در حوزه گردشگری شهر کرمان تولید شده و از برند گردشگری نیز تا قبل از ایام نوروز رونمایی می‌شود.

در ابتدای این نشست، شهردار منطقه پنج کرمان نیز با اشاره به اقدامات شهرداری در اجرای پروژه احیای محله و بازار قلعه‌محمود گفت: در راستای حفظ امنیت این منطقه ورودی‌های بازار به‌جز ورودی ابتدایی و انتهایی و ورودی محله روبه‌روی کلانتری مسدود شده‌اند.

علی‌اکبر قطب‌الدینی همچنین از بازسازی یکی از حجره‌های بازار ازسوی این شهرداری و اختصاص آن به نیروی انتظامی خبر داد و خاطرنشان کرد: با این اقدام رضایت شهروندان در ایجاد امنیت محله به‌دست آمد.

وی همچنین به شناسایی مناطق ناایمن و پرخطر اطراف بازار اشاره و بیان کرد: با مسئولیت اداره اوقاف و مشارکت مالکان تکلیف بسیاری از حجره‌ها و مغازه‌ها مشخص شد.

 قطب‌الدینی با بیان اینکه تاکنون یک میلیارد تومان اعتبار ازسوی استانداری به اصلاح شبکه برق اختصاص یافته است، افزود: یک میلیارد تومان نیز برای مرمت بازار در نظر گرفته شده است.

در پایان این نشست ازسوی اعضای کمیته گردشگری مشاوران جوان پیشنهاد شد اعضای شورای شهر از محله و بازار قلعه‌محمود و شرکت فرش کرمان بازدید کنند.

همچنین برگزاری نشست با راهنمایان گردشگری و ارائه راهبردهای گردشگری در ایام کرونا و نیز برگزاری نشست تخصصی با اصناف کرمان برای عرضه کالا و خدمات در ویترین فضای مجازی، از موارد پیشنهادی اعضای کمیته گردشگری مشاروان جوان بود.

31.2486