سه شنبه 22 آبان 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607042
  • 15 شهریور 1397
  • 10:41
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
سال تحصیلی حوزه‌های علمیه کرمان در مدرسه اوقاف آغاز شد

سال تحصیلی حوزه‌های علمیه کرمان در مدرسه اوقاف آغاز شد

با افتتاح مدرسه اهدایی اوقاف به مدیریت حوزه، سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه استان کرمان آغاز شد.

   به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، با حضور آیت‌الله سیداحمد خاتمی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان و حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان، سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه استان کرمان  با افتتاح مدرسه‌ی علمیه امام مهدی(عج) برگزارشد.

حجت الاسلام تدینی در این مراسم گفت: این مدرسه علمیه به همت اداره کل اوقاف در زمینی به مساحت یک هزار و ۳۸۰ متر مربع  در ۲ طبقه واقع دراعیانی اراضی موقوفه سردار نصرت احداث  و در اختیار مدیریت حوزه استان قرار گرفت. 

     وی افزود: اعتبارت ساخت این طرح از محل درآمد موقوفه سردار نصرت و بخشی هم از طریق اعتبارات سازمانی اوقاف تأمین شده است.

   حجت‌الاسلام رضا افاضاتی مدیر مدرسه علمیه امام مهدی(عج) کرمان هم در این مراسم  با بیان این‌که ۱۴۰ نفر طلبه سطح عالی در مدرسه امام مهدی(عج) تحصیل می‌کنند، افزود: ۴۰ نفر نیز در درس خارج فقه تحصیل می‌کنند که درس خارج فقه بعد از ماه محرم آغاز می‌شود.

مدیر مدرسه علمیه امام مهدی(عج) کرمان افزود: هر ساله ده نفر خروجی سطح عالی از این مدرسه علمیه است که امید مردم هستند.

حجت الاسلام علی دسترنج  معاون امورحوزه های علمیه دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که این مدرسه با مساعدت و همکاری اداره اوقاف و امور خیریه در اختیار حوزه علمیه قرار گرفته است، افزود: مکان سابق مدرسه امام مهدی علیه السلام در خیابان شهید بهشتی بود اما دارای فضای کافی جهت اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی نبود.

    معاون امورحوزه های علمیه دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان افزود: دوره تطبیقی مخصوص طلبه‌های پایه اول چند روزی است که آغاز شده و هدف آن ارزیابی طلبه های تازه وارد جهت حضور در دوره بلند مدت است.

0