یک شنبه 28 مرداد 1397
نسخه آزمایشی
  • جامعه
  • شماره خبر: 9606940
  • 11 مرداد 1397
  • 11:47
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
سال گذشته اعتبارات استان کم‌تر از میانگین کشوری بود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:

سال گذشته اعتبارات استان کم‌تر از میانگین کشوری بود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: سال گذشته اعتبارات تخصیص یافته‌ی ملی و استانی در آموزش و پرورش کرمان کم‌تر از میانگین کشوری بود و نتوانستیم کارگاه‌های آموزشی به ویژه هنرستان‌ها را به روز کنیم.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در نشست شورای آموزش و پرورش در استانداری کرمان با اشاره به پراکندگی مناطق مختلف کرمان و وجود مناطق کم‌تر توسعه یافته، افزود: 270 مدرسه در مناطق روستایی و سخت گذر وجود دارد.

وی با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام این نهاد گفت: 34 درصد از مراکز آموزشی این استان نیاز به مقاوم سازی دارند.

احمد اسکندری نسب با بیان این‌که کرمان داری 32 منطقه‌ی آموزشی است افزود: فرهنگ غنی مدرسه‌سازی در دیار کریمان باید در دستور کار همه‌ی افرادی که تمکن مالی دارند قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمان گفت: این استان دارای 62 هزار دانش آموز در قالب بیش از هفت هزار آموزشگاه و 43 هزار فرهنگی است.

اسکندری با بیان این‌که استان کرمان کمترین سرانه‌ی فضای آموزشی و بیش‌ترین مراکز شبانه روزی را دارد، ادامه داد: 33 هزار دانش‌آموز اتباع بیگانه در این استان به ویژه در شهرهای پرجمعیت وجود دارد که آموزش و پرورش را با مشکل مواجه کرده است.

وی با بیان این‌که معلمان استان کرمان با وجود همه‌ی مشکلات کار تعلیم و تربیت را تاکنون به خوبی انجام داده اند، تصریح کرد: این مهم سبب کاهش نرخ بی‌سوادی در سرشماری سال 95 و نرخ جذب و بهبود پایه اول ابتدایی نزدیک به میانگین کشوری شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از پوشش صد درصدی پژوهش‌سراها در همه مناطق استان خبر داد و گفت: در سال های اخیر حضور خیرین مدرسه‌ساز رشد قابل توجهی داشته که در 26 نقطه‌ی استان پروژه‌ی مدرسه سازی از محل کمک‌های خیرین انجام شده است.

15.6512