دوشنبه 22 مهر 1398
  • شورا و شهر
  • شماره خبر: 9607875
  • 3 تیر 1398
  • 09:47
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
سایه تشنگی هم‌چنان بر سر شهر کرمان

سایه تشنگی هم‌چنان بر سر شهر کرمان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان بر لزوم حفاظت از هر قطره‌قطرۀ آب توسط مسئولان و مردم تأکید کرد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، محمد طاهری با بیان این‌که نیاز آبی شهر کرمان در پیک مصرف 3000 لیتر در ثانیه است، گفت: کل ظرفیت تأمین آب شرب شهر کرمان 1950 لیتر در ثانیه است؛ بنابراین، 1050 لیتر در ثانیه در زمان پیک مصرف با کمبود آب مواجه هستیم.

وی در زمینۀ وضعیت آب شرب شهر کرمان ‌گفت: شهر کرمان با کمبود آب مواجه است و در زمان گرمی هوا چون مصرف آب بالا می‌رود، ‌کمبود آب محسوس‌تر می‌شود.

طاهری با بیان این‌که در شهر کرمان قطعی آب نداریم؛ بلکه اُفت فشار داریم، ‌گفت: با توجه به افزایش مصرف بی‌رویۀ آب در پیک گرما، در شهر کرمان ‌اُفت فشار آب داریم؛ زیرا مصرف آب، تابعی از گرمی هواست.

مدیرعامل آبفای استان کرمان افزود: همۀ ظرفیت تأمین آب شرب شهر کرمان در مدار است و مورد جدیدی برای ورود به مدار آب شرب کرمان در سال‌جاری نداریم.

طاهری ادامه داد: برای عبور از این بحران باید از خداوند بخواهیم که هوا خنک شود و مردم نیز در مصرف آب صرفه‌جویی کنند و به اندازۀ نیاز خود مصرف کنند.

طاهری به میزان مصرف آب کولرهای آبی اشاره کرد و افزود: هر کولر آبی در شبانه‌روز 600 لیتر آب مصرف می‌کند؛ حال حدود 230 هزار واحد مسکونی در شهر کرمان داریم و شما تصور کنید که اگر هر خانه حداقل یک کولر داشته باشد، چه میزان آب فقط در این بخش مصرف می‌شود؛ بنابراین، از مردم می‌خواهیم که شب‌ها تا جایی که می‌توانند کولرهای خود را خاموش و در و پنجره‌ها را باز کنند؛ هم‌چنین در دوماه اول تابستان حیاط و خودروی خود را با آب شرب نشویند.

وی بر لزوم مدیریت مصرف تأکید کرد و ادامه داد: اگر مردم بتوانند مصرف آب خود را در دوماه اول تابستان مدیریت کنند، می‌توانیم تابستان امسال را با مشکلات کمتری پشت سر بگذاریم؛ بنابراین، از مردم درخواست داریم مصرف آب خود را مدیریت کنند و از قطره‌قطرۀ آب در تابستان محافظت کنند تا بتوانیم تابستان جاری را با مشکلات کمتری پشت سر بگذاریم.

0