چهارشنبه 18 تیر 1399
  • جامعه
  • شماره خبر: 9607940
  • 30 تیر 1398
  • 09:10
  • امتیاز:5/4
  • امتیاز شما
سومین یادواره شهدای کارگرِ کرمان برگزار می‌شود

سومین یادواره شهدای کارگرِ کرمان برگزار می‌شود

رییس ستاد یادوارۀ شهدای کارگر استان کرمان، از برگزاری سومین یادوارۀ شهدای کارگر استان در سوم مردادماه خبر داد.

به گزارش کرمان‌شهرآن‌لاین، علی‌اکبر مشرفی در نشست خبری به مناسبت برگزاری یادوارۀ شهدای کارگری استان کرمان گفت: سومین یادوارۀ شهدای کارگری استان کرمان روز پنج‌شنبه سوم مردادماه سال‌جاری، بعد از نماز مغرب و عشاء در بوستان مادر شهر کرمان برگزار خواهد شد.

رییس ستاد یادوارۀ شهدای کارگر استان کرمان با بیان این‌که شهدای کارگری سال‌های‌سال در استان کرمان مغفول مانده بودند، گفت: ‌قرار بود از کتاب زندگی‌نامه و خاطرات شهدای استان رونمایی کنیم که متأسفانه این اثر محقق نشد و امیدواریم سال آینده از این کتاب‌ رونمایی کنیم.

مشرفی با بیان این‌که استان کرمان 1400 نفر شهید کارگر دارد، گفت: امسال سعی شده در یادوارۀ شهدای کارگر استان از ۳۴ شهید واحدهای تولیدی و صنعتی استان کرمان که مغفول مانده‌اند و هم‌چنین چهار شهید کارگر شهرداری کرمان تجلیل شود.

 

معرفی جایگاه واقعی شهدای کارگر

رضا اسماعیلی، مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز گفت: کارگران ما نقش برجسته و ارزنده‌ای در دوران هشت سال دفاع مقدس ایفا کرده‌اند و این وظیفۀ ما را سنگین‌تر کرده است.

وی افزود: امیدواریم ستاد یادوارۀ شهدا بتواند جایگاه واقعی شهدای کارگر را به جامعۀ بزرگ کارگری معرفی کنند.

اسماعیلی با بیان این‌که اکنون ۳۲۰ هزار کارگر بیمه‌شده در بیش از ۵۰ هزار کارگاه مختلف مشغول به‌کار هستند، ‌گفت: لازم است بین نسلی که در جبهه‌ها حضور داشتند و شهید شدند و نسلی که در واحدهای تولیدی کار می‌کنند، ارتباط برقرار کنیم.

مدیرکل کار،‌تعاون و رفاه اجتماعی  استان کرمان افزود: استان کرمان نقش مهمی در صادرات غیرنفتی ازجمله محصولات کشاورزی، ‌صنایع تبدیلی مس، پسته، سنگ آهن و سنگ مس دارد.

 

وجود ۱۴ هزار بسیجی کارگر در سطح استان کرمان

محسن شفیعی، رییس سازمان بسیج کارگری استان کرمان گفت: دفاع مقدس یک گنجینۀ عمیق و پایان‌ناپذیر است و هدف اصلی برگزاری یادوارۀ شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

شفیعی افزود: در استان ۱۴ هزار بسیجی کارگر داریم.

0